Jakub Forgács Kultúra

Zámocké hry zvolenské presunuli: Kedy sa má konať obľúbený divadelný festival?

Presun na jesenný alebo iný skorší termín nebol možný z dôvodu, že sa festival koná v exteriéri na nádvorí Zvolenského zámku.

Ilustračný obrázok k článku Zámocké hry zvolenské presunuli: Kedy sa má konať obľúbený divadelný festival?
18
Galéria
Zdroj: TASR

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene organizuje Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské od roku 1974. V júni 2020 sa mal konať 47. ročník festivalu. Vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia súvisiace s ochorením COVID-19 je 47. ročník ZHZ presunutý o rok, na jún 2021. Informovala o tom Uršuľa Turčanová, dramaturgička DJGT Zvolen.

„Presun o rok sa týka aj plánovanej premiéry inscenácie Srdcovky. Presun na jesenný alebo iný skorší termín nebol možný z dôvodu, že sa festival koná v exteriéri na nádvorí Zvolenského zámku a mesiac jún je dlhoročne najvhodnejší čas konania,“ uviedla Turčanová.

Organizátori festivalu na čele s riaditeľkou DJGT Janou Raffajovou rozhodli, že programový koncept 47. ročníka festivalu ostane zachovaný. Bol pripravovaný ako pocta storočnici slovenského profesionálneho divadla s viacerými atraktívnymi hosťami a bonusmi v podobe sprievodného programu v uliciach mesta Zvolen či ekologických aktivít počas ZHZ.

V duchu pocty koreňom slovenského divadla bola zvolená aj premiéra DJGT. Inscenácia Srdcovky, ktorú napísal dramaturg a režisér Svetozár Sprušanský špeciálne pre súbor DJGT, vychádza z tvorby klasika slovenskej dramatiky Ferka Urbánka so zámerom pozrieť sa dnešnými očami na hodnoty minulosti.

„Premiéra inscenácie Srdcovky, v ktorej bude účinkovať celý súbor DJGT a  spoluúčinkovať členovia FS Marína, otvorí festival Zámocké hry zvolenské v júni 2021,“ dodala Turčanová.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery z vyľudneného Zvolena!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Ľudoprázdne ulice Zvolena, život utíchol aj v centre
18
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie