Stanislav Černák Hokej

Na zvolenský zimák zamierilo približne 1300 divákov podporiť domáci HKM Zvolen. V piatom kole hostili hráčov Nitry. Fanúšikovia mohli vidieť obojstrane kvalitný hokej.

Ilustračný obrázok k článku Zápas Zvolena s Nitrou mal dobrú úroveň: O víťazovi rozhodla fatálna chyba v obrane HKM
Zdroj: Webnoviny.sk

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom súboji 5. kola Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade HKM Zvolen tesne 4:3. Tri body pre mužstvo spod Zobora zariadil topkanonier Roman Tománek 48 sekúnd pred treťou sirénou.

Hostia viedli pod Pustým hradom v I. tretine už 3:1, no Zvolenčania sa nevzdávali a vyrovnali na 3:3. Keď už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, urobila domáca defenzíva fatálnu chybu, ktorú nekompromisne strelou do horného rohu súperovej bránky potrestal Tománek.

Pre zverencov trénera Antonína Stavjaňu je úspech v nedeľňajšom súboji už štvrtým za sebou. Zverenci trénera Tureka, hokejisti spod Pustého hradu sú v tabuľke po 5. kole na štvrtom mieste.

Josef Turek, tréner Zvolena: „Nevyužili sme veľa presiloviek, prehrali sme o gól. Zápas mal vysokú úroveň. Napriek prehre by som chcel pochváliť hráčov.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Videli sme obojstranne vyrovnaný zápas. Dnes sa potvrdilo známe, že kto nevyužije presilovku 5:3 nezaslúži si vyhrať.“

HKM Zvolen – HK Nitra 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Síkela (M. Sloboda, Bortňák), 17. Michal Chovan (L. Jurík), 33. Puliš (Podkonický, Brabenec) – 3. Piačka (Bajtek, Lelkeš), 12. Michal Novák (M. Kováčik), 16. H. Ručkay (Tománek, Marek Slovák), 60. Tománek (J. Štefanka). Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Bednár, Gavalier, 1309 divákov

HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Tomko, Pichnarčík, Dervarič, Varholík – Podkonický, Brabenec, Puliš – Chovan, L. Jurík, Škvaridlo – Hebar, Bortňák, Síkela – Čanky, Sloboda

Zdroj: Webnoviny/tasr