Jozef Sliacky Hokej

Zaslúžené víťazstvo Zvolena pod Zoborom

HK Nitra - HKm Zvolen 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

HK Nitra – HKm Zvolen 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Domáci chceli pred vlastnými divákmi konečne vyhrať, no ich zámery dostali trhliny už v prvej tretine. Prvú ponúknutú presilovku nevyužili, no 10. minúte dopadla ich početná výhoda ešte horšie. V strednom pásme sa do rýchleho úniku dostal Vladislav Baláž a po strele z pravej strany otvoril skóre. Domácich gól zaskočil a do konca prvej časti si už väčšiu šancu nevypracovali. Hlavne v druhej tretine brankár Zvolena Lukáš Škrečko výrazne podržal svoj tím. Najskôr však v 25. minúte hostia ukázali, ako sa majú hrať presilovky. Obranca Juraško vystrelil od modrej čiary a Fikrt v domácej bránke nemal nárok – 0:2. O tri minúty na to sa efektným „semaforom“ proti Špeldovej tvrdej strele prezentoval zvolenský brankár. Škrečko bol naďalej veľkou prekážkou nitrianskych strelcov. V 37. minúte chytil v brejku domácich dvoch proti jednému Podstavkov pokus a poradil si aj so Slovákovým pokusom spomedzi kruhov. Dobýjanie zvolenskej bránky domácimi hráčmi pokračovalo aj v tretej časti. Tretí gól priniesla 46. minúta, keď sa v nenápadnej akcii druhýkrát v zápase presadil Baláž. V 48. minúte si Škrečko poradil s nebezpečnou strelou Poláka a neprekonal ho ani Moravec, ktorého pokus efektne vyrazil vyrážačkou. Domáci sa dočkali v 51. min, Ručkay v presilovke pohotovo zmenil smer Špeldovej strely a nádeje Nitry na chvíľu ožili. O štyri minúty na to dal definitívnu podobu výsledku hosťujúci Otčenáš a hostia si tak z Nitry odvážajú tri body.

Góly: 51. H. Ručkay (Špelda, T. Chrenko) – 10. V. Baláž, 25. Juraško (P. Pucher, P. Barinka), 46. V. Baláž (Leskovjanský), 55. Otčenáš (Michal Chovan, P. Barinka) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Horínek, M. Orolin, 2551 divákov

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, L. Jurík, Juraj Faith – V. Baláž, Škoda, Otčenáš – Leskovjanský, Cútt, Zuzin

**Hlasy trénerov:

Róbert Pukalovič (tréner Nitry): ** „Vedeli sme, že nás čaká konsolidovaný tím Zvolena, ktorý je v hernej pohode. Je na škodu veci, že sme po našich chybách inkasovali toľko gólov. Gól sa nám podarilo streliť až za stavu 0:3, čo mohlo mať vplyv na ďalší vývoj stretnutia, no nestalo sa. Ukázalo sa, že máme veľké psychické problémy zvládať zápasy pod tlakom v domácom prostredí.“ Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Dnes sme maximálne spokojní. Z Nitry vezieme tri body a potešila nás útočná i obranná hra a aj výborný výkon brankára Škrečka. Po konsolidovanom výkone odvážame z Nitry tri body, čo sa Zvolenu v Nitre dlho nepodarilo.“

Zdroj: Hokejportal.

Ostatné výsledky 7. kola: **Banská Bystrica – Poprad 4:2, Slovan Bratislava – Skalica 6:0, Žilina – Martin 1:2, Košice – Trenčín 3:4 sn. **Dohrávky: Žilina – SR 20 4:3, SR 20 – Trenčín 0:4.

1.Košice 8 31:12 18 2.B. Bystrica 7 20:10 17 3.Slovan 7 22:8 16 **4.Zvolen 7 21:12 14 ** 5. Martin 8 22:23 14 6.Žilina 8 17:22 12 7.Trenčín 8 17:20 11 8.Nitra 7 12:17 8 9.Poprad 7 7:17 4 10.Skalica 7 10:23 3 11. SR 20 4 6:21 0