Správy

Železničiarom sa vo Zvolene ušlo pocty: Ceny si prevzali priamo z rúk ministra

Minister dopravy spolu s predsedom NR SR rozdali uznania a uctili si prácu vyše 50 ľudí. Sú medzi nimi dlhoroční pracovníci, rušňovodiči, majstri elektrotechniky, špecialistka pre sťažnosti i výpravcovia.

Ilustračný obrázok k článku Železničiarom sa vo Zvolene ušlo pocty: Ceny si prevzali priamo z rúk ministra
Zdroj: TASR/Silvia Tannhauserová

Na strednom Slovensku v piatok v rámci Dňa železničiarov 2020 odovzdali ceny pracovníkom železníc. Slávnostné podujatie bolo vo zvolenskom Divadle Jozefa Gregora Tajovského, železničiarom prejavili úctu predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) a minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Ocenili rušňovodičov aj výpravcov

Ocenenými sú významní zamestnanci Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia. Minister dopravy spolu s predsedom NR SR rozdali uznania a uctili si prácu vyše 50 ľudí. Sú medzi nimi dlhoroční pracovníci, rušňovodiči, majstri elektrotechniky, špecialistka pre sťažnosti i výpravcovia.

„Oslávili sme prácu modrej armády. Mali by sme ich všetkých oceniť, pretože nemajú ľahkú robotu. Na to, aby sa vlak rozbehol, je treba vynaložiť veľa úsilia. Sú to tisícky ľudí, ktorí ho denne rozhýbu,“ povedal novinárom po udelení cien predseda parlamentu.

Cenu im memoriam dostal aj zosnulý Pavol Virba, ktorému sa profesia rušňovodiča stala osudnou. Zomrel v roku 2015 vo veku 51 rokov pri dopravnej nehode lôžkového rýchlika neďaleko Michaloviec.

Ochránil cestujúcich

Minister dopravy okrem neho poctil i pracovníkov ŽSR. Sú medzi nimi napríklad Tibor Kučera, Viliam Piskla, Peter Bohovič, Pavol Čanády, Štefan Gajanec a Dušan Mihálka. Doležal si uctil tiež prácu zamestnancov ZSSK. Cenu dostali napríklad Monika Bott Karabová, Anna Jarábeková, Danka Galovičová, Ladislav Hacaj a in memoriam si uctili prácu Ľubomíra Vlčeka. „Udelili sme aj dve ceny in memoriam. Jedným z nich je rušňovodič, ktorý pri svojej práci zahynul a ešte predtým ochránil cestujúcich v rýchliku,“ spomenul minister a doplnil že stav našich železníc síce nie je lichotivý, ale „na to sme tu my, aby sme s tým niečo urobili“.

Uznanie ministra dopravy dostal aj rušňovodič Ján Čizmár z Košíc. „Po tých rokoch práce je toto ocenenie na mieste. Tejto profesii sa venujem od roku 1979. Poďakovanie patrí mojej rodine, ktorá má pochopenie pre moju prácu,“ podotkol.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie