Jakub Forgács Správy

Zimný paradox v krajskom meste: Ľudia idú za snehom na kúpalisko, FOTO

Ak si chcú Bystričania užiť lyžovačku, musia cestovať do okolitých stredísk. Bežkári si však na svoje prídu aj priamo v meste.

Ilustračný obrázok k článku Zimný paradox v krajskom meste: Ľudia idú za snehom na kúpalisko, FOTO
7
Galéria

Väčšina ľudí chodí na kúpalisko v lete a kvôli vode. V bezplatnom Areáli zimných športov na plážovom kúpalisku Štiavničky priamo v centre Banskej Bystrice sa však od soboty bežkuje, a to napriek tomu, že v meste už sneh nájdete len sporadicky. Pre bežkárov tam vytvorili okruh v dĺžke 800 metrov.

S pomocou ratraku

„Otváracie hodiny v pracovných dňoch sú od 7:00 do 19:00 a počas víkendov od 9:00 do 17:00,“ píše sa na webe Záhradníckych a rekreačných služieb (ZAaRES), ktoré areál spravujú.

Mnohí by po teplejších dňoch váhali, či areál vôbec bude v prevádzke. Vďaka úprave ratrakom je to stále možné. „Stav trate o 7:00 pred príchodom prvých bežkárov: trať je tvrdá a rýchla, počas dňa zmäkne. Darí sa nám to paradoxne vďaka slabej zime a nedostatku snehu na horách, keďže ratrak môže byť v meste dlhšiu dobu,“ uviedol v piatok na Facebooku ZAaRES.

Iba tretí na Slovensku

Hoci po minulé roky sa v areáli dalo venovať aj iným zimným športom, korčule a sánky si zatiaľ nechajte doma. „Ľadová plocha je uzatvorená, hrúbka ľadu na jazere zatiaľ nie je dostatočná. Kopec na sánkovanie nie je zasnežený,“ píše sa na stránke.

Spomínaný areál je nevšedný aj z ďalšieho dôvodu. "Zaujímavosťou je, že popri Areáli Snow na Štrbskom Plese a Osrblí, sme iba tretí umelo zasnežovaný okruh určený na bežkovanie na Slovensku,“ uvádza ZAaRES.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť bežkárov priamo na okruhu!

V OBRAZOCH: Areál zimných športov láka bežkárov na kúpalisko
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie