Stanislav Černák Hokej

Zo Skalice 3 body: Zvolenskí hokejisti ustáli dramatický záver

Po úvodnom derby cestovali zvolenskí hokejisti na Záhorie. Zo Skalice si domov vezú plný počet bodov. Ako prebiehal zápas?

Ilustračný obrázok k článku Zo Skalice 3 body: Zvolenskí hokejisti ustáli dramatický záver
Zdroj: Webnoviny.sk

Do úvodnej šance zápasu sa už v prvej minúte dostal bývalý hráč Skalice v drese Zvolena Obdržálek, no tesne prestrelil domácu bránku. Následne zahrozil na opačnej strane Stloukal, Šimko si však pripísal prvý úspešný zákrok. Skóre sa menilo až pri vylúčení Vaškoviča v 7. minúte, keď sa presadil Podkonický. Už o minútu neskôr mala Skalica príležitosť na vyrovnanie, Školiak s Jabrockým sa spolu ocitli v prečíslení 2 proti 1, no situáciu prekombinovali. Zvolen mal viac z hry, pôsobil zohratejším dojmom, lepšie kombinoval a bol dôraznejší vo fyzických súbojoch. V 14. minúte sa ocitol pred Šimkom Jabrocký, no zblízka brankára hostí neprekonal.

Úvod druhej tretiny patril domácim, Mikeska však trafil len bočnú sieť Šimkovej bránky. Ani následný závar, ktorý spôsobil štvrtý útok Záhorákov, sa neskončil presným zakončením z hokejky Romančíka. V 28. minúte sa Skalica síce ubránila zvolenskej presilovke, no po jej konci prepadla Lipovskému za chrbát ľahká strela Škvaridla – 0:2.

V 42. minúte bol vylúčený domáci Méry, hostia však početnú prevahu neužili. O dve minúty neskôr bol Stloukal v nájazde faulovaný a nariadené trestné strieľanie premenil – 1:2. Domáci zvýšili bojovnosť, rýchlejšie korčuľovali a boli aktívnejší. Zvolen však v 50. minúte využil presilovku, od modrej mieril presne Bagin – 1:3. Skalica ešte korigovala v 53. minúte zásluhou Stloukala. Duel mal dramatický záver, domáci vrhli všetky sily do útoku a odvolali brankára. Hostia však víťazstvo potvrdili gólom do prázdnej bránky, o ktorý sa postaral Podkonický.

HK 36 Hant Skalica – HKM Zvolen 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 45. Stloukal (tr. strieľanie) 53. Stloukal – 7. Podkonický, 28. Škvaridlo, 50. Bagin, 60. Podkonický. Rozhodovali: Stano – Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1327 divákov