Aktualizované Krimi

Zrážka dodávky s vlakom v Žarnovici: Hasiči hlásia dve obete! FOTO z miesta

Nehoda si vyžiadala životy dvoch osôb. Na mieste zasahuje desiatka hasičov a doprava na trati je prerušená.

Ilustračný obrázok k článku Zrážka dodávky s vlakom v Žarnovici: Hasiči hlásia dve obete! FOTO z miesta
7
Galéria

Desiatka hasičov aktuálne zasahuje v Žarnovici pri nehode dodávky s vlakom. Ako o tom informoval Jozef Rozemberg z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom, nehoda si vyžiadala životy dvoch osôb.

,,Ďalšiu osobu hasiči práve vyslobodzujú z havarovanej dodávky," uviedol Rozemberg. Jedna osoba, ktorá je pri živote, by mala byť podľa jeho informácií mimo vozidla.

Tragédiu potvrdili aj policajti. „Pri zrážke zomreli dve osoby v dodávke. Podľa doterajších zistení k ďalším zraneniam nedošlo,“ informujú o tragédii naželezničnom priecestí Žarnovica smer Lukavica muži zákona na sociálnej sieti.

Podľa informácií z operačného strediska HaZZ v Banskej Bystrici na mieste zasahuje desať hasičov s tromi kusmi techniky. Železničná spoločnosť Slovensko na svojej internetovej stránke uvádza, že doprava je cez stanicu Žarnovica z dôvodu nehody vlaku R 811 s vozidlom prerušená od 10.40 h. ,,Objednáva sa náhradná autobusová doprava," informuje o tom spoločnosť.

Z cestujúcich vo vlaku nikto neutrpel žiadne zranenia,“ informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Vo vozidle sa podľa nej nachádzali dve osoby, ktoré utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom.

Veliteľ zásahu Peter Hudec priblížil, že hasiči poskytli prvú pomoc a pomohli pri vytiahnutí jednej zakliesnenej osoby. „Urobili protipožiarne zabezpečenia a pomohli pri odsune cestujúcich z vlaku na stanicu v Žarnovici,“ priblížil. Dodal, že príčina nehody je v štádiu vyšetrovania.

Železničná trať je podľa Križanovej v smere zo Žarnovice do Zvolena uzavretá v jednom smere.

Tragédia na priecestí: Zrážka vlaku a dodávky v Žarnovici
7
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie