Stanislav Černák Šport

Zvíťazili aj v Žiline: Careťáci úspešne kráčajú za tretím titulom

Plutvoví plavci KVŠ Careta Zvolen zvíťazili v 2. kole Ligy mládeže v Žiline a úspešne tak kráčajú za tretím titulom v rade.

Ilustračný obrázok k článku Zvíťazili aj v Žiline: Careťáci úspešne kráčajú za tretím titulom

Počas uplynulej soboty bojovali v Žiline plutvoví plavci zo siedmich slovenských klubov o cenné kovy a body v 2. kole Ligy mládeže plávaní s monoplutvou (PP), rýchlostnom plávaní pod hladinou (RP) a v plávaní s klasickými plutvami (BF). Klub vodných športov Careta pri TU vo Zvolene nenechal nikoho na pochybách, že aj tento rok mieri za celkovým, už tretím triumfom v rade, keď si jeho pretekári vyplávali 21 individuálnych medailí, 3 pódiové umiestnenia v štafetách a so ziskom 2874 bodov zvíťazili aj v tomto kole. (1. Careta Zvolen 2874 bodov, 2. Oceán Bratislava 2485 bodov, 3. Calypso Zvolen 2227 bodov.)

Úspechy Careťákov v Žiline

S tromi prvenstvami sa najúspešnejšou pretekárkou klubu stala Hana Vasilová, ktorá v kategórii E0 (deti do 9 rokov) zvíťazila v troch disciplínach a navyše v disciplíne 200 m PP vytvorila najlepší výkon v danej kategórii. V tej istej kategórii si striebra vyplávali Hana Hudáková v dvoch disciplínach, Alan Hausner v jednej a bronz pridal Andrej Karnas.

V kategórii E (10–11 rokov) si po jednej medaile vybojovali Daniel Michalčák (striebro), Šimon Tóth a Klaudia Korviniová (bronz). Barbora Pálková bola v kategórii D (12–13 rokov) najrýchlejšia v disciplíne 50m BF. K tomuto úspechu pridala dve srieborné umiestnenia. „V tejto kategórii si zlatú medailu vybojovala aj Petra Dávidová. Striebornú pridal Samuel Tóth a bronz Michal Vasil,“ prezradil tréner plutvových plavcov Careta Zvolen Milan Valo.

Úspešné preteky absolvovali aj „careťáčky“ v kategórii C (14–15 rokov), kde si Zuzana Hrašková vyplávala tri medaily, z ktorých boli dve zlaté a jedna bronzová. Jedno zlato pridala aj Zuzana Erteľová a jeden bronz Gabriela Michalčáková.

„Víťazné preteky zakončili pretekári spod Pustého hradu ziskom troch pódiových umiestnení v štafete na 4×100m PP. Štafeta kategórie D v zložení Dávidová, Vasil, Šimková, Pálková zvíťazila. Štafety v kategórii E0 (Sopková, Hitka, Líčková, Karnas) a v kategórii E (Korviniová, Tóth, Mináčová a Michalčák) skončili na druhom mieste,“ dodal tréner Valo.