Baculík Tomáš Hokej

Zvolen dnes hostí bratislavský Slovan!

Hokejisti HKm Zvolen nevykročili do nového ročníka šťastnou nohou. Zvíťazili síce doma nad Skalicou 5:2, ale vonku, v 1. kole v Trenčíne a v 3. kole (v nedeľu 12. septembra), prehrali rovnakým skóre 1:2 po samostatných nájazdoch v Banskej Bystrici. P

Už-už sa zdalo, že si šťastie naklonili na svoju stranu. V súboji na ľade tradičného rivala Banskej Bystrice prehrávali síce už od 3. minúty, no pol minúty pred koncom riadneho hracieho času po chybe domáceho brankára nová posila Zvolenčanov Juraj Faith vyrovnal a rozhodol, že sa bude predlžovať. V predĺžení mal šancu Pucher, no nakoniec o dvoch bodoch pre domácich rozhodla lotéria samostatných nájazdov.

Doterajšie výsledky hokejovej extraligy:

1. kolo: Trenčín – Zvolen 2:1 sn, Martin – Poprad 3:2 pp, Skalica – Nitra 2:4, Banská Bystrica – Žilina 2:3, Slovan – Košice 2:0, SR 20 – Martin 1:5.
  2. kolo: Zvolen – Skalica 5:2, Poprad -Košice 0:1 sn, Žilina – Slovan 1:5, Nitra – Banská Bystrica 0:3, Martin – Trenčín 8:2.
  3. kolo: Banská Bystrica – Zvolen 2:1 sn, Trenčín – Poprad1:0, Skalica – Martin 1:2, Slovan Bratislava – Nitra 1:2 sn, Košice – Žilina 6:0.
  13. Skalica 3 0 0 0 3 5:11 0

Program dnešného 4. kola (v utorok 14. septembra): Zvolen – Slovan Bratislava, Poprad – Žilina, Nitra – Košice, Martin – Banská Bystrica, Trenčín – Skalica, Košice – SR 20.

Do Zvolena tak prvýkrát v tejto sezóne zavíta bratislavský Slovan, ktorý zvykne prilákať divákov. Výsledky naznačujú, že Zvolenčania potrebujú povzbudiť. Oba tímy si chcú napraviť chuť, keďže Slovan podobne smoliarsky ako Zvolen dopadol v treťom kole, v ktorom prehral doma s Nitrou takisto až po samostatných nájazdoch.

V piatok (17. septembra) cestujú zvolenskí hokejisti do Košíc a v nedeľu sa predstavia na domácom ľade proti Žiline.