Spišiaci predviedli po návrate do najvyššej súťaže sympatický výkon, no domáci boli v ofenzíve efektívnejší a narozdiel od súpera dvakrát využili presilovku. Hetrikom sa v drese majstra blysol Peter Zuzin, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen odštartoval sezónu víťazne: Úradujúci majster si poradil s nováčikom zo Spiša, FOTO
7
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolen bol v úvode aktívny, tlačil sa do súperovej bránky. V čase jeho najväčšieho náporu sa však nečakane utrhli hostia a po prihrávke Džugana spoza bránky ich poslal do vedenia Tyczinski. Strelil tak prvý gól Spišiakov po ich návrate do najvyššej súťaže. Vyrovnať mohol Saracino, ktorý však pred Melicherčíkom neuspel, na opačnej strane po rýchlom prečíslení neskóroval z dorážky Tomala. Majster sa dočkal v 15. minúte, po nahodení Haina okrúžil bránku Zuzin a rusnákovsky zasunul puk k bližšej žŕdke – 1:1.

HKM v druhej tretine zvýšil svoje ofenzívne úsilie. V 23. min Mikúš zblízka trafil iba Melicherčíka, po strele Töröka sa zasa rozozvučala konštrukcia bránky. V 25. min to už Mikúšovi vyšlo, Zuzin nastrelil žŕdku a center tretieho útoku HKM upratal puk do odkrytej bránky. Výborný zápas hral Zuzin, v 32. min sa k nemu odrazil puk po akcii Viedenského a bekhendom upravil na 3:1 pre Zvolen. Nováčik však nezložil zbrane. V 33. min ešte brankár Rahm s problémami vyrazil delovku Štraucha bez prípravy, no o štyri minúty neskôr už kapituloval po strele Černého po ľade, gól pripísali Giľákovi – 3:2.

Spišiakom zachutilo, blízko k vyrovnaniu bol v úvode tretej časti Kuru, jeho strela iba tesne minula Rahmovu bránku. Z nájazdu neprekonal domáceho brankára ani Džugan. Hostí mohli nevyužité príležitosti mrzieť. V 52. minúte odskočili domáci opäť na rozdiel dvoch gólov, keď vylúčenie Džugana potrestal Jedlička. Nováčika to nezlomilo a ďalej hrýzol, veľkú šancu mal Kuru, Rahm vytiahol výborný zákrok lapačkou. Zvolenčania mohli prikrášliť skóre zásluhou Ullyho, proti bol Melicherčík. Domáci si už víťazstvo postrážili, v závere spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky Zuzin, ktorý tak zavŕšil hetrik.

Ďalšie aktuálne správy

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Každý vstup do sezóny je dôležitý, víťazstvo preto veľmi teší. Odohrali sme dobrý zápas, vytvorili sme si šance, v našej hre bolo síce trochu nepresností, ale to patrí k úvodu sezóny. V ďalšom zápase musíme byť lepší. Zuzinov hetrik teší, ale je za tým práca celého útoku a celého mužstva.“

Peter Zuzin, strelec troch gólov Zvolena: „Hetrik sa mi podaril dosiahnuť vďaka celému tímu, vďaka našej päťke, ukázalo sa, že sme dobre zohratí. Už od začiatku sme hrali dobrý hokej, vytvárali sme si šance, strieľali sme na bránku, vytvárali si tlak. Inkasovali sme žiaľ nešťastný gól. Avšak sme z minulého roka ponaučení, nesklonili sme hlavy, hrali sme svoj hokej, prišli aj presilovky, ktoré sme využili a dostali sa tak do dobrého tempa a hernej pohody. Pri tých mojich góloch to potom išlo samé. Dôležité bolo vstúpiť do súťaže dobrou hrou a dobrým výsledkom. Podarilo sa, ale musíme v tom pokračovať aj naďalej.“

Miroslav Mosnár, tréner Spišskej Novej Vsi: „Mali sme slabší začiatok, napriek tomu sme sa ujali vedenia, no nevyťažili sme z toho. V osobných súbojoch sme boli slabší, na tom musíme popracovať. Druhá tretina bola z našej strany lepšia, vypracovali sme si šance, tie však musíme využívať.“

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

• Góly: 15. Zuzin (Hain), 25. J. Mikúš (Zuzin, Hraško), 32. Zuzin (Viedenský), 52. Jedlička (Viedenský, J. Mikúš), 59. Zuzin (Jedlička, Kotvan) – 3. Tyczinski (Džugan, Petgrave), 37. Giľák (Černý)
  • Rozhodovali: Hronský, Žák – Frimmel, Valo
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min
  • Presilovky: 2:0
  • Oslabenia: 0:0
  • HKM Zvolen: Rahm – Hain, Kotvan, Roy, Hraško, Kubka, Barcík, Meliško – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Puliš, Ully – Török, J. Mikúš, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Csányi – Ďuriš
  • HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ouelett-Beaudry, Petgrave, Ordzovenský, Romaňák, Česánek, Malina, Petrek, Olejník – Hamráček, Kuru, Štrauch – Ščurko, Halama, Vrábeľ – Giľák, Černý, Džugan – Tomala, Tyczinski, Vartovník

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.