Zvolen pod hradom Matúša Čáka neskóroval. Prehral už 7. zápas v rade, FOTO

Hokejisti Dukly Trenčín si v nedeľňajšom zápase 33. kola Tipsport ligy poradili so Zvolenom 2:0. Zvolen sa aj naďalej trápi a sériu prehier natiahol už na sedem duelov.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen pod hradom Matúša Čáka neskóroval. Prehral už 7. zápas v rade, FOTO
11

Hráči spod Pustého hradu sa predstavili aj s novou posilou Michaelom Parksom, ktorý nastúpil v prvom útoku a skórovať mohol už v 4. minúte, no neuspel. Domáci sa dostali do vedenia 36 sekúnd pred prvou sirénou, kedy sa puk dostal k Brandonovi Andersonovi a ten trafil odkrytú bránku.

Zvolen potom v polovici druhej tretiny nevyužil dve presilovke v krátkom slede a keď sa hralo opäť v rovnovážnom stave, zvýšil na 2:0 v 38. min Adam Lapšanský. V tretej časti mohli streleckú nemohúcnosť hostí narušiť Trotter, či Betker, no Zvolen pod hradom Matúša Čáka neskóroval a prehĺbil svoju krízu.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

• Góly: 20. Alderson (McCormack), 38. Lapšanský (Balán)
  • Rozhodovali: Kalina, Novák – Bogdaň, Ordzovenský
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Mikyska 10 min za napádanie rozhodcov
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 4169 divákov
  • Trenčín: M. Tomek – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, A. Dúžek – Valach, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Sojčík – Bezúch, Ferényi, Chromiak – Maniaček
  • Zvolen: T. Tomek – Betker, Corrin, Fatul, Švarný, Meliško, Drgoň, S. Tomko, Maier – Parks, Trotter, McPherson – Kelemen, Špirko, Thompson – Tibenský, B. Mráz, Štrauch – Chlepčok, P. Halama, S. Petráš

V priloženej fotogalérii nájdete zábery zo zápasu!