Hokej

Zvolen posilní mladý brankár: Šancu dostal aj v reprezentačných výberoch

Nádejný brankár má za sebou pôsobenie v mládežníckych kategóriách v rodnej Skalici i bratislavskom Slovane.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen posilní mladý brankár: Šancu dostal aj v reprezentačných výberoch
Zdroj: TASR

Vedenie hokejového klubu HKM Zvolen angažovalo 18-ročného brankára Olivera Nemca. S tipsportligistom podpísal zmluvu na jednu sezónu s dvojročnou opciou.

Nádejný brankár má za sebou pôsobenie v mládežníckych kategóriách v rodnej Skalici i bratislavskom Slovane. Vo veku 17 rokov bol v uplynulej sezóne jednotkou skalického dorastu a nazrel aj do juniorského tímu Záhorákov. Nemec dostal šancu i v reprezentačných výberoch do 16 a 17 rokov.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať do klubu ďalšieho perspektívneho mladého hráča, ktorý u nás môže rozvíjať svoj talent. Oliverovi na to chceme dať potrebný priestor v juniorke, kde by mal zvýšiť konkurenciu a byť starším vzorom pre našich odchovancov Martina Halamu a Mateja Dúbravského. Zároveň by mal byť v pozícii tretieho brankára A-tímu. Vidíme v ňom prísľub a potenciál do budúcnosti, preto sme mu ponúkli zmluvu s dvojročnou opciou. Veríme, že po vzore Maroša Jedličku, Dalibora Ďuriša, Jakuba Koleniča či Františka Gajdoša sa nám postupne podarí v klube do A-tímu developovať čím ďalej viac talentovaných rytierov,“ povedal pre klubový web manažér mládeže HKM Lukáš Jurík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie