Jozef Sliacky Hokej

Zvolen sa doťahuje na Slovan

Martin - HKm Zvolen 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

V 18. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Zvolen zvíťazil na ľade Martina, v ktorého drese nastúpil brankár Križan, ktorý kedysi hájil zvolenskú svätyňu, i útočník Juraj Faith, pred niekoľkými dňami ešte hráč Zvolena. Zdá sa, že Zvolenčania prekonali krízu a víťazstvom v Martine sa dostali na 4. miesto v tabuľke s bodovým odstupom za bratislavským Slovanom, ktorý pokračoval v rozpačitých výkonoch a v Poprade vyfasoval „päťku“ (prehral 0:5). Práve Poprad sa šplhá hore a dnes je v tabuľke druhým susedom Zvolena. V nedeľu hrajú Zvolenčania v Trenčíne a keďže Slovan cestuje na ľad majstrovských Košíc, ktoré sú bezpečne na čele, v prípade úspechu sa HKm dostane na výborné tretie miesto.

Martin – HKm Zvolen 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

V úvode sa súperi len oťukávali. Všetko dôležité v prvej tretine sa udialo v priebehu troch minút. V 8. minúte sa dostali domáci do vedenia, keď Jabrocký premenil prvú šancu zápasu. Z vedenia sa tešili len chvíľu, keď vylúčenie Berana potrestal z presilovky L. Čierny. O 50 sekúnd už viedli hostia, keď Barinka trafil pravý vinkel. Potom sa hralo bez gólov i vyložených šancí. Skóre sa menilo až v polovici stretnutia. Domáci stratili puk v útoku a hostia v oslabení L. Juríkom získali už 2-gólový náskok. Znova sa potvrdilo, že Martin sa ťažko narobí na každý gól, ale inkasuje príliš ľahko. Zvolen udával tón aj v tretej tretine. Keď v 44. minúte využil Peter Pucher nedorozumenie domácich a strelil už štvrtý gól hostí, bolo jasné, že tri body poputujú pod Pustý hrad. Domáci sa snažili, ale Jabrocký netrafil ani prázdnu bránku. Gólový účet uzavrel v 57. minúte T. Bokroš a hostia v Martine bez problémov zvíťazili.

Góly: 8. Jabrocký – 9. L. Čierny, 10. Barinka, 31. Jurík, 44. P. Pucher, 57. T. Bokroš. Rozhodovali: Lauff – Bednár, Snášel, **vylúčení: **6:6, navyše: Beran (MHC) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, 1400 divákov.

HKm Zvolen: Škrečko (Kristín) – Čierny, Juraško – Valach, Hranáč – Bokroš, Ďaloga – Vosátko, Hraško – Kovář, Haščák, Chovan – Marcinek, Pucher, Škoda – Leskovjanský, Jurík, Baláž – Barinka, Otčenáš, Zuzin Rozhodcovia: Ru. Lauff – R. Bednár, V. Snášel, Vasilňák

**Ernest Bokroš, tréner HKm Zvolen: **„Hokej je o góloch. Môžem s radosťou konštatovať, že pokračujeme v dobrých výkonoch. Celé mužstvo zahralo dobre v defenzíve, podržal nás brankár, presadili sa aj útočníci. Vyšli nám aj presilovky. Hoci Martin vyvíjal snahu, víťazstvo sme si plne zaslúžili. Dôležité pre ďalší vývoj boli dva rýchle góly v prvej tretine, ktorými sme otočili výsledok.“

**Ostatné výsledky: **Banská Bystrica – Košice 2:5 , Trenčín – Nitra 5:2, Poprad – Slovan 5:0, Skalica – Žilina 4:1. Vo štvrtok: SR 20 – Košice 0:3.

1. Košice 20 14 2 2 2 76:30 48
  2. B. Bystrica 19 12 2 2 3 63:38 42
  3. Slovan 19 9 2 2 6 57:42 33

4. Zvolen 19 8 2 4 5 61:45 32 5. Poprad 19 8 2 2 7 58:38 30 6. Trenčín 18 7 2 1 8 44:58 26 7. Martin 19 7 1 2 9 51:72 25 8. Žilina 18 7 1 0 10 47:58 23 9. Skalica 19 6 2 1 10 45:61 23 10. Nitra 19 4 2 2 11 45:61 18

19.kolo, nedeľa, 24. októbra: Trenčín – Zvolen, Martin – Poprad, Skalica – Nitra, Banská Bystrica – Žilina, Košice – Slovan Bratislava.