Marek Demeter Futbal

Zvolen si poradil s Borčicami: O víťazovi zápasu rozhodol jediný gól FOTO

K triumfu nebolo treba veľa. V treťom zápase o postup do Fortuna ligy domáci Zvolenčania zvíťazili nad silnými Borčicami najtesnejším rozdielom. Domáci dotiahli zápas do víťazného konca napriek nevýraznému výkonu.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen si poradil s Borčicami: O víťazovi zápasu rozhodol jediný gól FOTO

Víkendové stretnutie Zvolena s Borčicami sa hralo v Banskej Bystrici. Úvod zápasu patril Zvolenčanom, keď sa v 2. minúte dostal do „päťky“ Vladimír Fuják, ale volej mu nesadol a prestrelil Bajzovu bránu. 5. minúta bola opäť v réžii domácich, hrajúcim na Štiavničkách v Banskej Bystrici, keď Andrej Kamendy z pravej strany vysunul do vyloženej šance Olivera Špilára, ten však zle trafil loptu a hosťujúci gólman nemusel zasahovať.

Borčice rozvíjali svoje útočné šíky prostredníctvom Miroslava Barčíka, kapitána mužstva, ktorý rozdával jednu prihrávku za druhou. Prvé dejstvo symbolizovalo aj množstvo nepresností na oboch stranách, čo kúskovalo tempo stretnutia. V 29. minúte sa Fuják uvoľnil na polovici ihriska, obišiel vybiehajúceho brankára a vsietil úvodný gól stretnutia. 35. minúta patrila Borčiciam, Adam Žilák si výborne načasoval výskok, ale z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval iba do Tomáša Jenča, ktorý jeho pokus vytesnil na brvno. Zvolenskí futbalisti tak držali jednogólové vedenie. Hlavný arbiter Ladislav Prešinský ešte nadstavil 120 sekúnd. Počas nich sa však už nič dramatické nestalo a tímy odchádzali do šatní za stavu 1:0.

Na začiatku druhého polčasu boli aktívnejší hosťujúci hráči. Vážnejšiu príležitosť mal Emil Le Giang, keď v 48. minúte vystrašil domácu defenzívu projektilom spoza pokutového územia, ale bez gólového efektu. Oliver Augustini vyskúšal pozornosť domáceho brankára v 56. minúte asi z 20 metrov, ale tento pokus nesmeroval medzi tri tyče. Hostia prevzali taktovku nad zápasom a pred 256-člennou kulisou sa snažili vyrovnať, no ich útočná snaha končila na pozorných obrancoch MFK.

Obraz hry z prvej polovice druholigového zápolenia sa v druhej časti opakoval: hostia mali územnú prevahu a častejšie držali loptu na kopačkách, ale do žiadnych vyložených šancí sa nedostali. V priebehu 65. minúty zahrával priamy kop Barčík, po ktorého centri hostia takmer vyrovnali. Lopta z hlavy Ľuboša Hanzela smerovala tesne nad hornú tyč. V 67. minúte sa zverenci Ivana Galáda už tešili, ale predčasne – Jenčo chytil Augustiniho strelu na bránkovej čiare.

Zvolenčania sa v nasledujúcich chvíľach dostávali k lopte iba sporadicky – aj to vďaka hosťujúcim nepresnostiam. Počas 85. minúty sa Trabalík dostal na hranicu „šestnástky“, ale neprepálil zoradenú obranu Borčíc. Nad rámec nadstavil rozhodca 3 minúty. V 91. minúte Barčík skvele kopol priamy kop asi z 25 metrov, no Jenčo ukázal svoje majstrovstvo a strelu, ktorá smerovala do ľavého horného rohu, vytesnil na rohový kop. Domáca Lokomotíva napokon záverečnému tlaku odolala a zvíťazila 1:0.

Zvolen 1:0 Borčice (1:0)

• Góly: 29. Fuják
  • ŽK: 42. Fuják – 33. Herrera, 79. Augustini, 84. Bekteshi, 89. Hanzel
  • Rozhodcovia: Prešinský – Kováč, Jekkel
  • Počet divákov: 256
  • MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Daško, Očenáš, Fuják, Špilár, Davlashelidze (85. Vrana), Kamendy ©, Sudimák (71. Trabalík), Menich, Čurma (52. Dický), Čejtei. Tréner: Anton Jánoš
  • FK Iskra Borčice: Bajza – Herrera (80. Decký), Bekteshi, Barčík, Žilák, Štrbák, Liener (54. Gašparovič), Peci, Hanzel, Augustini, Le Giang (60. Kováč). Tréner: Ivan Galád

Ďalší zápas odohrá Zvolen 24. apríla o 16:00 v Seredi.

Čankyho zhrnutie sezóny HKM: Finále s Bystricou by bolo sviatkom slovenského hokeja

Nadšenci jazdy na dvoch kolesách sa dočkali: Zvolenské námestie zaplnili bicykle! FOTO