Zvolen si z Liptova vezie 3 body: Triumf spečatil 2. gólom v zápase McPherson

Hokejisti Zvolena zvíťazili v nedeľňajšom zápase 27. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen si z Liptova vezie 3 body: Triumf spečatil 2. gólom v zápase McPherson
Zdroj: Rastislav Búgel

Hostia začali veľmi dobre, vypracovali si prvé šance, no Mikúš a po ňom McPherson neuspeli. V 9. minúte sa však už McPherson mohol tešiť z gólu, keď premenil nájazd po skvelej prihrávke Nuutinena. V prvej tretine mohli hostia svoju prevahu zvýrazniť ďalšími gólmi, ale brankár Kaarlehto podržal Liptákov. V závere sa však puk po strele Tullia obtrel o ľavú žŕdku.

Brankár domácich vytiahol skvelý zákrok aj na začiatku druhej tretiny, neskôr mu po strele Kelemena pomohla žŕdka. V 33. minúte hrali Liptáci presilovku a Portokalis šikovným tečom po strele Jesusa vyrovnal na 1:1. Hostia si však onedlho vzali vedenie naspäť, ich druhý gól strelil Puliš.

Žŕdka zvonila za Karalehtom aj na začiatku tretej tretiny po strele Melancona. Zvolen mal aj v treťom dejstve jasnú prevahu, hralo sa prevažne v obrannom pásme domácich, definitívu však hostia potvrdili 23 sekúnd pred koncom. Puk do prázdnej bránky poslal McPherson, pre ktorého to bol druhý gól v zápase.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

• Góly: 33. Portokalis (Jesus) – 9. McPherson (Nuutinen), 38. Puliš (Mikúš, Ivan), 60. McPherson (Nuutinen)
  • Rozhodovali: Tvrdoň, Žák – Kacej, Šoltés
  • Vylúčení: 4:2
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • L. Mikuláš: Kaarlehto – Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Droppa, Rusina – Štrauch, Uhrík, Huna – Hamráček, Lištiak, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Nemec, Bača
  • Zvolen: Trenčan – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gubančok, Hatala – Bondra, Mikúš, Puliš – McPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, Halama, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Chlepčok

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.