Hokej

Zvolen v play off vykorčuľuje proti Nitre už štvrtýkrát. Toto hovorí bilancia

Tabuľkové postavenie po základnej časti posúva do úlohy papierových favoritov Zvolenčanov a rovnako v ich prospech hovorí aj vzájomná bilancia zo základnej časti prebiehajúcej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen v play off vykorčuľuje proti Nitre už štvrtýkrát. Toto hovorí bilancia
10
Galéria
Zdroj: TASR

Štvrtýkrát v histórii play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže nastúpia proti sebe tímy zo Zvolena (2. po ZČ) a Nitry (3.). Pred tromi rokmi boli rovnako v semifinálovej sérii úspešnejší „Corgoni“, keď svojho súpera zdolali tesne až v rozhodujúcom siedmom zápase a nakoniec získali aj svoj premiérový titul v Tipsport Lige.

Štvrťfinálová konfrontácia zo sezóny 2013/14 bola podstatne jednoznačnejšia, keď ju hráči spod Zobora vyhrali jasne 4:0 na stretnutia. Zvolen zdolal v play off Nitru jedine vo štvrťfinále ročníka 2006/07, keď triumfoval v sérii 4:2.

Tabuľkové postavenie po základnej časti posúva do úlohy papierových favoritov Zvolenčanov a rovnako v ich prospech hovorí aj vzájomná bilancia zo základnej časti prebiehajúcej sezóny. „Rytieri“ vyhrali z piatich konfrontácii tri, obe domáce (6:4, 1:0) a prvý duel na ľade súpera (3:2 pp), Nitra triumfovala dvakrát na vlastnom štadióne (5:2, 4:2). Po základnej časti delil oba tímy na druhej a tretej priečke tabuľky jediný bod. Zvolen mal najlepšiu obranu, keď dostal 128 gólov, Nitra zasa strelila jednoznačne najviac 217 presných zásahov.

V prospech Zvolenčanov hovorí aj dlhší čas na oddych, keďže vo štvrťfinále zdolali maďarského nováčika MAC Budapešť 4:1, Nitrania potrebovali na Duklu Trenčín o zápas viac (4:2) a navyše ťahali sériu o tri dni dlhšie. Aj v uplynulej sezóne si oba celky zahrali v semifinále, no Nitra vypadla s majstrovskou Bystricou a Zvolen podľahol Dukle.

Najproduktívnejší hráč Zvolena v sezóne je Michal Chovan, ktorý v 61 zápasoch nazbieral 69 bodov (20+49). V play off ho ťahá najmä Mitchell Garrett, keď v piatich dueloch štvrťfinále strelil štyri góly a pridal dve asistencie. Nitra sa spolieha na produktívnych mladíkov Róberta Lantošiho (62 b v 62 zápasoch) a Samuela Bučeka (56 b v 59 zápasoch), ktorý dal v sérii proti Trenčínu až päť gólov.

Vzájomné zápasy v základnej časti 2018/2019 z pohľadu Zvolena: 3:2 pp (v), 6:4 (d), 2:5 (v), 1:0 (d), 2:4 (v)

Zvolen – Nitra v play off:

  • 2015/16 semifinále: Nitra – Zvolen 4:3 na zápasy
  • 2013/14 štvrťfinále: Nitra – Zvolen 4:0
  • 2006/07 štvrťfinále: Zvolen – Nitra 4:2

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Hráči HKM v nervy drásajúcom zápolení s Nitranmi
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie