Stanislav Černák Hokej

Hokejová eufória vo Zvolene: Bezprostredné spovede hokejistov po zisku titulu!

Obrovský pocit šťastia a radosti. Najčastejšie hráči Zvolena spomínali slovo fantastické a vyhrali sme to pre týchto ľudí. Prečítajte si reakcie niektorých členov kádra HKM Zvolen počas osláv na Námestí SNP.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová eufória vo Zvolene: Bezprostredné spovede hokejistov po zisku titulu!
Foto: Stanislav Černák

Lukáš Jurík, kapitán HKM

Aké sú tvoje bezprostredné pocity po zisku titulu?

Prvé pocity sú fantastické. Pre toto sme celý rok dreli a niekto aj celý život. Ja ako Zvolenčan si neviem nič krajšie predstaviť ako vyhrať titul pre toto mesto.

Veril si aj za stavu 0:1, že vybojujete titul v piatom zápase?

Pravdupovediac som bol dnes veľmi nervózny, asi som taký ešte nebol, ale veril som, všetci sme verili. Aj keď sme dostali prvý gól, dreli sme ďalej. Košičania síce mali veľmi dobré šance, ale dnes sa to šťastíčko, možno aj za celú sezónu, priklonilo k nám.

Ako si užívaš oslavy na zvolenskom námestí?

Je to paráda sú to neopísateľné pocity, bodaj by to neskončilo nikdy.

Andrej Podkonický, útočník Zvolena

Aké sú tvoje bezprostredné pocity po zisku titulu?

Prvé pocity sú parádne. Je to super! Hlavne, že sme vyhrali a vyhrali to doma, pred týmito ľuďmi, ktorí si to zaslúžia. Celá sezóna bola super a všetko bolo skvelé.

Čo hovoríš na vašich fanúšikov?

Podpora fanúšikov je výborná aj dnes aj po celé play off a vlastne aj po celý rok.

Ako si užívaš oslavy na zvolenskom námestí?

Ako zvolenský odchovanec si to užívam. Je to fantastické, veľa odchovancov hralo tento rok, čo sa ešte vo Zvolene nestalo. A o to je to krajšie, aj pre týchto ľudí, pre celý Zvolen a pre mňa ako Zvolenčana. Vyhrať titul vo Zvolene je krása! To si neužije veľa hráčov a ja zato ďakujem celému tímu.

Cítil si podporu aj od vlastnej rodiny?

Celá rodina chodila na každý hokej. Je skvelé, že mohli celú sezónu byť pritom a že sme to vyhrali.

Peter Mikula, tréner HKM

Aké sú vaše bezprostredné pocity po zisku titulu?

Prvé pocity sú fantastické! To treba zažiť, ťažko je o tom hovoriť. Treba byť pritom, najmä keď robíte túto robotu a jednoducho si to užiť, lebo je to zadosťučinenie zato, čo sme do toho vkladali ako celý tím.

Zhodnoťte priebeh celej finálovej série…

Budem úprimný, nerátal som, že po prvých troch zápasoch budeme vyhrávať 3:0. Nebol som tak naivný, že vyhráme 4:0 na zápasy. Navyše Košice neskladali zbrane. To, že séria skončila 4:1 v náš prospech vyzerá, že jej priebeh bol jednoznačný, ale opak je pravdou. Bolo to nesmierne náročné.

Pociťujete, že sa zúročila vaša práca s tímom?

Ja som do toho dal nejaké myšlienky, ale v prvom treba poďakovať hráčom, pretože tí sú strojcami úspechu. Od suchej prípravy cez všetky tréningy a zápasy to premaľovali v krásny úspech pre celý Zvolen.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie