Webnoviny - Hokej

Zvolen vs Martin

MHC Martin - HKm Zvolen 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Góly: 16. Appel (L. Říha, I. Ďatelinka), 19. Jabrocký (Uram), 24. Velebný (M. Beran, Uram), 28. Markovič (Velebný, Križan), 29. Appel (L. Říha, I. Dornič), 57. Markovič (Trokan) – 1. Juraško (J. Kopecký), 51. Juraško (Michal Chovan, Jurík) Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: I. Ďatelinka (Martin) na 10+5+DKZ za nešportové správanie a nebezpečnú hru vysokou hokejkou, presilovky: a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff – V. Snášel, T. Orolín, 2600 divákov

Zostavy: Martin: Križan – Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka, od 23. Dvořák – Uram, Jabrocký, M. Beran – Appel, L. Říha, I. Dornič – Trokan, Markovič, Galamboš – od 45. Themár – Škumát – Važan Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, Valach, Pikkarainen, Huba, Urban, od 24. Cebák, Mašlonka – J. Kopecký, P. Szabo, Zd. Nedvěd – Gálik, Marek Haščák, Michal Chovan – V. Baláž, P. Pucher, Otčenáš – od 24. Haas, Jurík, Kóňa

V úvodných sekundách zafungovalo hokejové pravidlo nedáš-dostaneš. V 14. sekunde nevyužil svoju príležitosť na skórovanie Uram a o 20 sekúnd neskôr na opačnej strane vystrelil spomedzi kruhov Juraško, ktorého našla Kopeckého prihrávka – 0:1. Rýchly gól zápasu pomohol a najmä Martinčania nešetrili pohybom. Brankár Škrečko sa vyznamenal pri strelách Galamboša, Urama a Dorniča, pričom pri dorážke Říhu z uhla zachránila hostí kovová konštrukcia bránky. Čo mala prísť, to prišlo v 16. min. Pri signalizovanom vylúčení Zvolena trafil Appel puk vo vzduchu a vyrovnal. Hráči spod Pustého hradu hrali potom presilovku, v ktorej mal veľkú šancu Pucher, ale stroskotal na výbornom Križanovi. Vzápätí sa hra presunula na opačnú stranu a po nedorozumení Zvolenčanov prekonal Škrečka pohotový Jabrocký.

Aj nástup do druhej tretiny mali lepší "gregorovci“. V 24. min vo svojej presilovke sa po biliardovej súhre, na ktorej začiatku bol Beran, prostredníkom Uram a koncovým hráčom Velebný, Martin dostal do dvojgólového náskoku. O štyri minúty neskôr poslal Velebný pas na súperovu modrú čiaru, kde číhal Markovič, ktorý pridal gólovú poistku svojho mužstva. Po 82 sekundách ďalšiu hrúbku zvolenskej obrany potrestal Appel – 5:1.

Bezzubí hostia, ktorí v Martine herne sklamali, už nedokázali nič vymyslieť na dobre hrajúcich Turčanov. A tak sa zápas v tretej tretine už iba dohrával. V 50. min pokazil zvolenský brankár Appelovi radosť z hetriku. O minútu neskôr sa „bokrošovci“ vďaka Juraškovi, ktorý našiel škáru v Križanovej bránke, pokúsili nastrašiť domácich. No stal sa presný opak a gólová odpoveď Martina prišla v 57. min, keď sa strelou do prázdnej bránky presadil Markovič, čím pečatil výsledok na konečných 6:2.

Hlasy:

Dušan Gregor (tréner Martina): „Napriek tomu, že sme rýchlo inkasovali gól, vstúpili sme do zápasu dobre. S našou hrou v prvých dvoch tretinách som spokojný, boli sme dôraznejší a aktívnejší. V tretej časti sme už len kontrolovali vývoj zápasu. Sympatické bolo, že Zvolen to ani za nepriaznivého stavu nezabalil. Naše víťazstvo je zaslúžene.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Chceli sme si z Martina odviesť nejaký bodík. Dali sme prvý gól, ale namiesto toho, aby sme využili našu päťminútovú presilovku, inkasovali sme v nej gól po hrubej chybe. Naším problémom je to, že dávame málo gólov a naopak, súperi nás trestajú za individuálne chyby. V tomto sa musíme zlepšiť.“