Hokejisti HKM Zvolen prehrali v 4. kole Tipos extraligy s HK Dukla Ingema Michalovce 3:4.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania bojovali do posledných minút: Bodov sa však s Michalovcami nedočkali
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prvá tretina gól nepriniesla, šancí bolo pomenej, ale úvodná už v prvej minúte, keď sa mohol ujať teč Keränena. V štvrtej minúte sa domáci dostali do prečíslenia, konkrétne Zuzin s Jedličkom, druhý menovaný nedokázal zakončiť pred odkrytou bránkou. Neuspel ani o pár sekúnd zblízka a neujal sa ani dobrý teč Viedenského. Michalovce mali potom pasáž, v ktorej trochu pritlačili súpera, no menšiu príležitosť mal iba Žitný. V trinástej minúte na opačnej strane pohrozil dvakrát Puliš, najprv zblízka nepokoril Kaarlehta a následne z uhla neposlal puk do poloprázdnej svätyne Dukly. V šestnástej minúte po peknej akcii Michaloviec a prihrávke Suja triafal Fournier do žŕdky.

Góly padali až v strednom dejstve. Do vedenia išiel Zvolen v 25. minúte, keď z pravého kruhu šikovne poslal puk medzi žrde Török. Hostia odpovedali o dvadsať sekúnd, pretože Fournier obkorčuľoval bránku a zasunul puk do nej pri žrdi, Rahm sa nestihol premiestniť. A to nebolo zo strany hokejistov z východu republiky všetko. V 27. minúte totiž využili prečíslenie, zodpovednosť zobral na seba Žitný, keď neprihral, ale strieľal nekompromisne z pravej strany. Z 1:0 bolo razom 1:2. Domáci však zdvihli hlavy, hrali dve presilovky v rade a v tej druhej vyrovnali. Z ľavého kruhu sa trafil do odkrytej bránky Ully. Početnú výhodu však do druhej prestávky využili aj Michalovčania. Cameranesi bol voľný pri pravej žŕdke a pohotovo poslal svoj tím do vedenia – 2:3. Zvolenu sa však nešťastne zranil Viedenský, ktorý po nevinnom strete putoval s podozrením na otras mozgu do nemocnice.

Na začiatku tretej tretiny Nevyužila Dukla viac než minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Rahma nepokorili Cameranesi a Fournier v dobrých príležitostiach. Podarilo sa to až neskôr Žitnému v presilovke piatich proti štyrom, keď z vrchnej časti pravého kruhu dobre vystrelil, gólman HKM mal zakrytý výhľad a kapituloval – 2:4. Majster sa potom taktiež snažil skórovať, najmä v presilovke, no Mikúš mieril tesne vedľa a Ullyho vychytal Kaarlehto. V piatich proti piatim neuspel zblízka na dvakrát ani voľný Csányi. Michalovce mohli ešte vytrestať dva útočné fauly súpera, ale Žitný mieril do žŕdky a nezaknihoval hetrik. V závere napokon zdramatizoval duel Csányi z pohotovej dorážky, znížil na 3:4. Zvolen následne odvolal brankára, hral v šestici a Csányi voľný z metra nevyrovnal. Napokon duel ukončil sporný faul Mikúša na Suju v strednom pásme, ´bryndziari´ tak prišli o možnosť streliť štvrtý gól.

Hlasy po zápase a podrobnejšie štatistiky nájdete na ďalšej strane.