Jakub Forgács Hokej

Hokejisti HKM vycestovali pod Zobor. Po vyrovnanom súboji s Košičanmi si zmerali sily s hráčmi Nitry!

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania bojovali pod Zoborom. O víťazovi sa rozhodlo necelú minútu pred koncom
4

Prvú väčšiu príležitosť zápasu mal v štvrtej minúte domáci Tvrdoň, ktorý to skúšal na Baroša z bezprostrednej blízkosti, ale puk mu ideálne nesadol a skončil iba za bránou. O dve minúty neskôr sa ocitol v medzikruží sám Bajtek, ale hosťujúci gólman si s jeho strelou poradil. V 7. minúte sa predral domácou obranou Puliš a prihrávkou našiel Zuzina, ale Hartzell bol pozorný. V 10. minúte hrali „Corgoni“ presilovú hru, počas ktorej napriahol Macík a puk skončil pod brvnom v bráne Baroša – 1:0. V 14. minúte počas oslabenia ušiel hosťujúcej obrane Slovák, ktorý aj napriek tomu, že bol faulovaný dokázal svoj únik úspešne zakončiť a zvýšiť na 2:0.

Hneď v úvode druhej tretiny prišlo k zníženiu z hokejky Majdana, ktorý sa natlačil pred Hartzella a bekhendom prekonal amerického brankára – 2:1. V 26. minúte nahodili Zvolenčania puk na domácu bránku, ktorý však cestou ešte niekoľkokrát zmenil smer až skončil na žŕdke. V 29. minúte mali hostia k dispozícii početnú výhodu, ktorú pretavili na gól z hokejky Zuzina – 2:2. Nitra hrala v druhej polovici tretiny presilovú hru o dvoch hráčov, ale aj napriek množstvu príležitostí Baroš odolal.

V úvode tretej hrali domáci hráči presilovú hru, ktorú aj využili, keď Milamovu strelu tečoval Cope – 3:2. O pár sekúnd mohli Nitrania vyhrávať už o dva góly, ale Krištof ponúknutú príležitosť od Ručkaya nevyužil. V 46. minúte sa rútil sám na Baroša Slovák a z mini-súboja vyšiel lepšie zvolenský brankár. V 53. minúte pekne zakombinoval prvý útok Nitry, ale šance Slováka a Blackwatera zlikvidoval dobre chytajúci Baroš. Na začiatku 56. minúty ušla v oslabení dvojica Klhůfek – Majdan a druhý menovaný tento protiútok zakončil presne a vyrovnal na 3:3. Nitranov však tento gól nezlomil, práve naopak boli to oni, kto sa 58 sekúnd pred koncom opäť dostali do vedenia. V trme-vrme sa najlepšie zorientoval Meland a pretlačil puk za Baroša – 4:3. Zvolenčania sa už k záverečnému tlaku nedostali a Nitra získala 3 body.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme mali veľmi dobrú prvú tretinu, druhá nám trocha ušla pomedzi prsty. V tretej sme sa dostali do vedenia, boli tam za stavu 3:2 ešte nejaké šance. Potom sme síce v našej presilovke dostali gól, ale takou nezlomnou vôľou sa to naklonilo k nám. Sme veľmi radi, že proti Zvolenu, ktorý hrá veľmi dobre, sa nám podarilo v závere získať tri body.“

Milan Staš, tréner Zvolena: „Proti favoritovi sme odohrali dobrý zápas plný situácií, ktoré rozhodli o výsledku. Ja len musím pochváliť chlapcov, že sa nevzdali za stavu 0:2 a 2:3 a bojovali až do konca.“

HK Nitra – HKm Zvolen 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

• Góly: 10. Macík (Versteeg, Štefanka), 14. Slovák, 44. Cope (Milam, Slovák), 60. Meland – 21. Majdan (Klhůfek), 29. Zuzin (Majdan, M. Novák), 56. Majdan (Klhůfek)
  • Rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Šefčík
  • Vylúčení: 7:9,navyše: Puliš (Zvolen) OT za nešportové správanie
  • Presilovky: 2:1
  • Oslabenia: 1:1
  • 2786 divákov
  • Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Rais – Tvrdoň, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Bajtek, Štefanka, Macík – Cope, Šille, D. König
  • Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plekhanov, Homer, Andresons – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhůfek, L. Jurík, Majdan – L. Novák, Síkela, Jurák – Dubeň, Iždinský, Habšuda