Zvolenčania boli v Miškovci jednoznačne lepším tímom: Schuti si zastrieľali

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade maďarského Miškovca 5:1 v nedeľňajšom zápase 38. kola Tipos extraligy. Z plného bodového zisku sa tešili opäť po dvoch dueloch.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania boli v Miškovci jednoznačne lepším tímom: Schuti si zastrieľali
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania bojujú o prvé miesto v lige a po neúspechoch s Michalovcami a Popradom potrebovali zabrať naplno. To akoby im zväzovalo ruky a v úvodnej tretine sa nedokázali presadiť, navyše mali šťastie, keď pokus Bálinta Magosiho skončil na žrdi.

Upokojil ich až úvodný gól zápasu v 22. minúte, ktorý dal Václav Stupka po ideálnej prihrávke pred bránku od Mareka Viedenského. Na 2:0 zvýšil v 27. min Patrik Marcinek, keď presne trafil horný roh bránky.

Definitívny pokoj na hokejky priniesol pre Zvolen gól presne v polovici zápasu, v presilovke ho dal Radovan Bondra. Zvyšné dva zásahy dali hostia v 57. minúte, v priebehu 36 sekúnd skúrovali Mikko Nuutinen a druhýkrát v stretnutí Stupka. Domáci iba kozmeticky upravili výsledok 31 sekúnd pred koncom Szilárdom Rokalym.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HKM Zvolen 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

• Góly: 60. Rokaly (Vas, Wehrs) – 23. Stupka (Viedenský), 28. Marcinek (Tibenský, Kubka), 31. R. Bondra (Melancon, Nuutinen), 57. Nuutinen (Viedenský, McPherson), 57. Stupka (Kolenič, Nuutinen)
  • Rozhodovali: Lokšík, Adamec – Gegáň, Ordzovenský
  • Vylúčení: 7:6 na 2 min
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Bukor, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Vojtkó, Göz – Anderson, Vas, Walker – Osterberg, Rundqvist, Rokaly – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Ritó – Révész
  • Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Gubančok – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Viedenský, McPherson – Kolenič, Zuzin, Stupka – Chlepčok, Tibenský, Marcinek

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.