Správy

Zvolenčania, máme dobrú správu: Takto fungujú špecializované ambulancie v nemocnici

Špecializované ambulancie v nemocnici už fungujú v štandardnom režime. Až na jednu výnimku.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania, máme dobrú správu: Takto fungujú špecializované ambulancie v nemocnici
Zdroj: TASR

Zvolenská nemocnica sa po obmedzeniach, vyplývajúcich z pandémie nového koronavírusu, vracia do štandardného režimu vrátane špecializovanej ambulantnej starostlivosti. Pacienti, ktorým odložili vyšetrenia, ich už môžu absolvovať. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková s tým, že na oddeleniach stále treba dodržiavať zvýšené preventívne hygienické opatrenia.

„Z 26 našich špecializovaných ambulancií je aktuálne v prevádzke 25, a to vrátane dlhodobo najvyťaženejších a najžiadanejších ako interná, gynekologická, diabetologická ambulancia, ambulancia chronickej bolesti, úrazová, ale i pediatrické. Pondelok, stredu a v piatok ordinujú aj špecialisti v chirurgickej ambulancii. Treba však pripomenúť, že od konca apríla je z dôvodu budovania nového urgentného príjmu presťahovaná do detského pavilónu,“ konštatovala Ľudmila Veselá, poverená vedením Nemocnice Zvolen.

Z dôvodu dlhodobej práceneschopnosti je zatiaľ stále zatvorená ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

„Anestéziologická ambulancia počas obdobia pandémie nefungovala vôbec, keďže predoperačné vyšetrenia sa realizovali len pre hospitalizovaných pacientov v akútnom stave. Dnes už funguje v plnom režime. EMG a EEG ambulancia nabieha na neobmedzený režim od júna a znovu budú objednávať pacientov, ktorým bol zrušený termín,“ dodala Pavliková.

Ambulancie vo zvolenskej nemocnici denne navštívi zhruba 400 pacientov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie