Zvolenčania natiahli šnúru prehier na 3. Doma nestačili na Poprad, FOTO

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšom zápase 28. kola Tipsport Ligy na ľade HKM Zvolen 5:3, zaznamenali piaty triumf v sérii a poskočili na šiestu priečku tabuľky. Naopak, domáci natiahli šnúru prehier na tri.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania natiahli šnúru prehier na 3. Doma nestačili na Poprad, FOTO
6

Hostia mali výborný štart do zápasu, už v 2. minúte sa dostali do prečíslenia Paukovček s Jacobsom a druhý menovaný rozvlnil sieť – 0:1. V 6. minúte prišiel ďalší úder pre Zvolen. Marcinek išiel na trestnú, no pobudol na nej len 32 sekúnd, keďže Handlovský z dorážky zvýšil na 2:0 pre Poprad. Domáci si následne zobrali oddychový čas a pomohlo im to, keďže sa im podarilo rýchlo znížiť. V 8. minúte vypálil Kelemen spoza obrancu a Nechvátal nestihol zareagovať – 1:2. Aj v ďalších minútach pokračoval svižný hokej s veľkým množstvom šancí. V 11. minúte mal vyrovnanie na hokejke Mráz, ale jeho strela skončila len na žrdi. Pri hre štyroch na štyroch najprv Jacobs preveril domáceho brankára Tomeka, na druhej strane sa ocitol v dobrej pozícii Trotter. V závere tretiny mali tlak hostia, ale tretí gól nepridali.

V úvode druhej časti mal dobrú príležitosť Špirko, ktorý si potiahol puk spoza bránky, no jeho strela mierila vedľa. Zvolen si následne zahral v početnej výhode, no bez strely na bránku. Hostia mali šancu na tretí gól v 27. minúte po akcii Mlynaroviča s Bjalončíkom, ale Tomek zachránil. O tri minúty neskôr sa mu to už nepodarilo, keď sa vo vlastnom oslabení dostal za obranu Svitana a zvýšil na 3:1. Tento stav však nevydržal ani minútu a domáci sa dotiahli opäť na rozdiel jedného gólu. V presilovke, v ktorej inkasovali, Kelemen dorazil Mrázovu strelu za Nechvátala a znížil na 2:3. V 34. minúte sa strhla hromadná bitka a Maier s Mlynarovičom museli predčasne pod sprchy. V závere si oba tímy vypracovali ešte po dobrej šanci, ale góly už nepadli.

Domácim hokejistom sa podarilo vyrovnať v 42. minúte, no krátko nato išli za sebou na trestnú Petráš a Kelemen a Poprad mal k dispozícii 26 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov. Dokázal ju využiť už po deviatich sekundách vďaka presnej strele Handlovského a opäť išiel do vedenia – 3:4. V 51. minúte mohol zlomiť zápas Zagrapan, ale prečíslenie troch na dvoch zakončil strelou mimo bránku. Zvolen doplácal na nedisciplinovanosť a zakrátko ponúkol hosťom ďalšiu presilovku. Tí ju však nevyužili a dráma pokračovala až do konca. V 54. minúte si dal pozor Nechvátal po šikovnom Špirkovom teči. Zvolenčania sa do záverečného tlaku ani veľmi nedostali a práve naopak, takmer inkasovali po šanciach Jacobsa a Vandasa. Domáci na poslednú minútu a pol odvolali Tomeka z bránky, no s výsledkom už nič neurobili. Bodku za zápasom dal 16 sekúnd pred záverečným hvizdom Vandas a pri jeho góle do prázdnej bránky si pripísal asistenciu aj brankár Nechvátal.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme neboli akosi pripravení hrať od prvej minúty, zaspali sme nielen začiatok, ale celú prvú tretinu. Všade sme boli pomalší, Poprad rýchlejší. Moji hráči prehrávali súboje. Zápas sme napokon vyrovnali na začiatku tretej tretiny, ale pribrzdili nás tri vylúčenia v rade. Za pätnásť minút sme mali v treťom dejstve asi iba jednu strelu na bránku. Takto nemôžeme hrať. Musíme sa vrátiť k malým veciam, hrať agresívnejšie, vyhrávať súboje a často dávať puky na bránku.“

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: „Adekvátne sme sa pripravili na súpera. Chlapci odviedli skvelú robotu, podali výborný výkon. Teší nás, že sme prvýkrát v sezóne vyhrali nad Zvolenom za tri body. Teraz však musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa dobre na piatkový duel.“

HKM Zvolen – HK Poprad 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

• Góly: 8. Kelemen (Fatul, Kolenič), 31. Kelemen (Mráz, Betker), 42. Trotter (Švarný) – 2. Jacobs (Paukovček, Leclerc), 6. Handlovský (Jacobs, Vandas), 30. Svitana (Zagrapan, Kozák), 47. Handlovský (Kozák), 60. Vandas (Erving, Nechvátal)
  • Rozhodovali: Adamec, Goga – Orolin, Vyšný
  • Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Maier 5+10+DKZ za bitku – Mlynarovič 5+10+DKZ za bitku
  • Presilovky: 1:2
  • Oslabenia: 0:1
  • 1371 divákov
  • HKM Zvolen: Tomek – Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko – Štrauch, Trotter, McPherson – Kelemen, Špirko, Thompson – Mráz, Šťastný, Bonis – Marcinek, S. Petráš, Tibenský – Kolenič
  • HK Poprad: Nechvátal – Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek – Vandas, Preisinger, Handlovský – P. Svitana, Zagrapan, Karterud – Leclerc, Paukovček, Jacobs – Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík – Králik

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Zvolenskí hokejisti nestačili na domácom ľade na Poprad