Zvolenčania nesklamali ani na Liptove: V tabuľke dýchajú na krk prvému Slovanu

Hokejisti majstrovského Zvolena zvíťazili v utorkovej dohrávke 48. kola Tipos extraligy na ľade posledného MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2. Zvolen je v tabuľke na 2. mieste, na lídra Slovan Bratislava stráca päť bodov.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania nesklamali ani na Liptove: V tabuľke dýchajú na krk prvému Slovanu
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Favorizovaný Zvolen mohol inkasovať v 3. minúte, ale brankár Trenčan dobre zasiahol pri dorážke Nemca. O pár minút rovnako pochodil aj ďalší domáci hráč Walega a tak do vedenia išli „rytieri“. V 8. minúte pekne prešiel cez protihráča Jedlička, prihral Zuzinovi, ktorý strelou z prvej otvoril skóre. Domáci Hovorka mohol vyrovnať ešte v prvej tretine, Trenčan mu zmaril tiež šancu na začiatku druhej. Aj preto išli hostia v 26. minúte do dvojgólového vedenia. Strelu Kubku od modrej tečoval Leskinen, brankár Ivannikov len vyrazil pred seba a tam sa pri dorážke dobre zorientoval Saracino. Liptáci nerezignovali a znížili v 31. minúte aj so šťastím, keď Ventelä obišiel bránku, pokúsil sa prihrať a obranca Kotvan si korčuľou zrazil puk do siete. Zvolen išiel opäť do dvojgólového vedenia 18 sekúnd pred koncom druhej 20-minútovky, Zuzin mal na kruhu dosť času zamieriť a vymietol horný roh domácej bránky. Ešte pár sekúnd pred druhou sirénou mohol znížiť Hovorka, ale Trenčan ho opäť vynuloval.

V 45. minúte Zuzin mohol skompletizovať hetrik, ale neuspel. Hostí to mrzieť nemuselo, v 48. minúte Walega stratil puk na útočnej modrej čiare a Leskinen po sóle a blafáku zvýšil na 4:1. Následne sa zrodila prvá využitá presilovka v stretnutí, zvolenský Kotvan vystrelil od modrej a Jedličkov teč znamenal vedenie hostí 5:1. Liptovský Mikuláš ešte v závere kozmeticky upravil výsledok, keď sa presadil Kriška.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.