Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatkovom zápase 41. kola na ľade HC GROTTO Prešov 5:2. Zverenci Petra Oremusa sú po triumfe nad druhom mieste tabuľky, na lídra Slovan Bratislava strácajú päť bodov.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania nesklamali ani v Prešove: Na lídra tabuľky strácajú iba pár bodov, FOTO
5
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hneď v úvode mal dobrú šancu domáci Žilka, ale puk nasmeroval len vedľa žŕdky. Neskôr mal ešte lepšiu šancu Čacho, ale domáci útočník nedokázal nasmerovať puk do odkrytej bránky. Zvolenčania potom pohrozili po akcii Kriegera, no Trenčan musel neskôr opäť zasahovať po strele Bakalu. V 15. minúte išli hostia do vedenia, presadil sa Osterberg.

V druhej tretiny vyšiel Zvolenčanom úvod, strelou spomedzi kruhov sa presadil Krieger. O minútu a pol neskôr si na trestnú lavicu sadol Žilka a hoci sa v oslabení dostal do šance Ľjalka, Zvolen početnú výhodu predsa len využil. Mikúš mu presnou strelou priniesol už trojgólový náskok. Do konca druhej tretiny však domáci znížili, keď sa pri hre 4 na 4 presadil Šimun. Neskôr mal šancu Csányi, ale z uhla trafil len konštrukciu bránky.

V tretej tretine to boli Prešovčania, ktorí sa tešili z gólu ako prví, kontaktný gól strelil Žilka. Vzápätí mohol Welychka vyrovnať, ale v nájazde neuspel. Tento moment mrzel domácich o to viac, že v 50. minúte sa presadil Saracino a vrátil Zvolenu dvojgólový náskok. Konečné slovo mal napokon Stupka, ktorý spečatil triumf hostí.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.