Stanislav Černák Hokej

Zvolenčania nevyužili prvý mečbal: O finalistovi rozhodne až siedmy zápas

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany si vynútili rozhodujúci siedmy zápas, keď zvíťazili nad Zvolenčanmi na domácom ľade, pričom im nedovolili ani skórovať.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania nevyužili prvý mečbal: O finalistovi rozhodne až siedmy zápas

Prvú gólovú príležitosť si však vypracovali Zvolenčania, keď sa v 2. minúte dostal k zakončeniu Chovan, no sám pred bránkou Tomeka neprekonal. O dve minúty sa to nepodarilo ani Lukášovi Juríkovi. Piešťany vyrovnali hru a zatlačili súpera do obranného pásma, gólman hostí Šimko si však so strelami Šišovského, Melichárka a Brňáka poradil. V 10. minúte však už nestačil na Stupkovu strelu a domáci viedli 1:0. Zvolenčania mohli vyrovnať počas následnej presilovky, mali dokonca aj výhodu o dvoch hráčov, ale hrali ju len sedem sekúnd, keďže vzápätí išiel za hákovanie na trestnú aj hosťujúci kapitán Jurík.

V druhej tretine sa hral rýchly hokej a puk putoval zo strany na stranu, no chýbali gólové príležitosti. Aktívnejší domáci napriek tomu skórovali, keď v 30. minúte nahodil puk na bránku Saliji a ten skončil v sieti – 2:0. Ďalšie minúty už patrili jednoznačne piešťanským hráčom, ktorí si vypracovali niekoľko dobrých šancí a tretí gól visel vo vzduchu najmä počas presilovky po vylúčení Novajovského. Vtedy im to ešte nevyšlo, ale dve minúty pred druhou prestávkou sa trafil Nemec, ktorý len niekoľko sekúnd predtým nastrelil žŕdku – 3:0.

Piešťany si v záverečnej tretine pozorne strážili trojgólový náskok. Zvolenčania síce držali puk, ale na domácu obranu nevedeli nič vymyslieť a tak mal Tomek len málo práce. Hostia súperovi zavarili až počas presilovky v 50. minúte a najväčšiu šancu si vypracovali krátko po nej, no rýchly protiútok gólom nezakončili. Naopak, ešte raz udreli piešťanskí hráči, v 56. minúte pridal štvrtý gól v presilovke Jakub Ručkay.

ŠHK 37 Piešťany – HKM Zvolen 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Góly: 10. Stupka (Chylo, Hruška), 30. Saliji (Melichárek, Drgoň), 38. Nemec (Haring, Bučka), 56. J. Ručkay (Drgoň). Rozhodcovia: D. Konc, Kubuš – Kacej, Valach, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Saliji 10 min za nešportové správanie – Hraško 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3060 divákov. Stav série 3:3.

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Brňák, Bučka, Filip, Drgoň, Hruška, Urban, Kolník, Hudec – Saliji, Nemec, Melichárek – H. Ručkay, Peško, J. Ručkay – Chylo, Mertel, Stupka – Šišovský, Toman, Haring.

HKM Zvolen: Šimko – Čierny, Juraško, Novajovský, Mucha, Hertl, Hraško, Pichnarčík, Čurilla – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Chovan, L. Jurík, Škvaridlo – Kalla, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Ďaloga, Mahdalík, Puliš.

Rozhodujúci siedmy zápas bude v stredu 3. apríla na zvolenskom štadióne o 18. hodine.