Zvolenčania opäť potešili fanúšikov: Na domácom ľade TRIUMFOVALI nad Nitrou

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad Nitrou 4:3 a odčinili tak vysokú prehru na Slovane (2:10) z predchádzajúceho kola.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania opäť potešili fanúšikov: Na domácom ľade TRIUMFOVALI nad Nitrou
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Vedenia v zápase sa ujali hostia v štvrtej minúte po chybe Mudráka, keď si únik i brankára Trenčana vychutnal Holešinský. Domáci odpovedali už o dve minúty po strele Barcíka a dorážke Marcineka.

Nitrania následne nevyužili tri vyložené šance a pykali v druhej tretine z druhej dorážky v podaní Jedličku. Na 2:2 potom vyrovnal z medzikružia voľný Donaghey, keď zamietol zabudnutý puk za sebou. Lenže do prestávky sa postaral o vedenie Zvolena peknou strelou z kruhu tiesnený Hecl, keď videorozhodca nevedel posúdiť, či nepredchádzal tejto gólovej situácii ofsajd.

Na začiatku tretej tretiny po akcii štvrtej lajny vyrovnal na 3:3 z pravej strany pohotový Molnár a zaknihoval prvý seniorský gól v extralige. Následne na opačnej strane mieril do žŕdky Hecl, no napokon v 54. minúte rozhodol o troch bodoch pre domáci tím z kruhu strelou po ľade obranca Hanna.

Na nasledujúcej strane nájdete podrobné štatistiky zo zápasu.