Zvolenčania opäť prehrávali o 2 góly. Dokázali vyrovnať a zvíťaziť po predĺžení

Zápas dospel až do predĺženia, kde po 29 sekundách rozhodol zvolenský útočník Obdržálek.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania opäť prehrávali o 2 góly. Dokázali vyrovnať a zvíťaziť po predĺžení

Hráči Budapešti sa dostali do vedenia v 5. minúte, keď vo vlastnom oslabení skóroval po samostatnom úniku Brown. O necelé dve minúty pridal druhý gól domácich Vokla. V závere prvej tretiny mali dve dobré šance Zvolenčania. Najskôr neuspel pred domácim brankárom Chovan, no v 20. minúte sa podarilo dať Šišovskému kontaktný gól.

Do druhej časti hry vstúpili aktívnejšie hostia, no po polovici duelu mohli zvýšiť svoj náskok domáci. Nagy však osamotený pred Tomekom skórovať nedokázal. Vo vyrovnanej druhej dvadsaťminútovke si oba tímy vytvorili niekoľko príležitostí, gól však ani na jednej strane nepadol.

Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať v 46. minúte, keď sa v presilovke presadil po druhý raz v zápase Šišovský. Hráči ani jedného tímu sa v zostávajúcich minútach do útoku príliš netlačili, dávali si pozor na chyby. Zápas dospel až do predĺženia, kde po 29 sekundách rozhodol zvolenský útočník Obdržálek.

MAC Budapešť – HKM Zvolen 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

• Góly: 5. Brown (Garát), 8. Vokla – 20. Šišovský (Chovan, Vandane), 46. Šišovský (Handlovský, Obdržálek), 61. Obdržálek (Chovan)
  • Rozhodovali: Müllner, Konc st. – Valo, Konc ml.
  • Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Burt – Petráš (10 min. za nešportové správanie)
  • Presilovky: 0:2
  • Oslabenia: 1:0
  • 550 divákov
  • MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Szabad, Vokla – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Nagy, Majoross – Szigeti, Pápa, Odnoga
  • HKM Zvolen: Tomek – Fraser, Roman, Zeleňák, Růžička, Pufahl, Vandane – Obdržálek, Chovan, Handlovský – Šišovský, Špirko, Mitchell – Pöyhönen, Holovič, Petráš – Andrisík, Marcinek