Zvolenskí hokejisti prehrali v súboji proti Nitranom. Hoci viedli, súper prestrieľal HKM v druhej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania pod Zoborom nestačili na Nitru. Víťazom základnej časti je Bystrica, FOTO
79

Nitrania sa v posledných kolách základnej časti výrazne približovali druhým Zvolenčanom. Po zápase pod Zoborom mali šancu dotiahnuť sa už na rozdiel bodu. V 1. tretine, ktorá priniesla priemerný hokej, videli diváci prevažne pološance na oboch stranách. Až v 19. minúte počas presilovej hry zakombinovali hostia a Kytnár otvoril skóre. Po úvodnej tretine viedli „Rytieri“ o jeden gól.

Druhá tretina sa začala rušne. V 22. minúte neustál Pöyhönen čistý hit od Morrisona a rozhodol sa vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Avšak, svoje mužstvo zbytočne oslabil a navyše aj inkasoval pár úderov od kanadského obrancu Nitry. „Corgoni“ ponúknutú presilovú hru využili zásluhou Kerbašiana, ktorému dopomohol aj zvolenský obranca Zeleňák. Od toho sa puk odrazil do brány – 1:1. Vyrovnanie mohol priniesť bekhendový pokus Vandasa, ktorý poriadne vystrašil Hanuljaka, ale nestalo sa tak. V 28. minúte sa pred očami reprezentačného trénera Craiga Ramsayho predviedol gólom Rapáč. Jeho drzý prienik ocenil potleskom aj kauč národného mužstva – 2:1. Veľmi dôležitý gól strelili domáci v 37. minúte. Zvolenčania počas presilovky urobili chybu a Morrison svoj únik aj s prispením šťastia zakončil gólom.

Hostia vstúpili do 3. tretiny aktívne a v 42. minúte boli odmenení. V presilovej hre Hanuljaka prepálil Handlovský – 3:2. Nitrania majú síce najlepší útok v lige, ale v záverečnom dejstve potrebovali najmä obranu a počínali si výborne. Zvolenčania mali problémy sa presadzovať cez prehustené stredné pásmo a aj v útočnom pásme natrafili na dôrazných domácich. Hostia hrali bez brankára 2 minúty, ale vyrovnať sa im nepodarilo. V záverečných sekundách ešte uzavrel stav stretnutia na 4:2 druhým gólom v zápase Rapáč.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „V prvej tretine sme mali ťažké nohy, chýbal nám lepší pohyb a ľahkosť. Pri prvom góle Morrison netušil, čo sa deje, a my tiež nie. V druhej tretine sme otočili vývoj zápasu tromi gólmi. V porovnaní so zápasom vo Zvolene, keď sme hrali výborne, ale nedali sme góly, teraz nám to Zvolen vrátil. Nemali sme pohodu a dobrý prejav, ale dali sme góly skoro z ničoho a to určilo výsledok.“

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že sme videli veľmi dobrý zápas s množstvom šancí. My sme hrali dobre prvú tretinu, kde sme dobre napádali a dali sme aj gól. Potom sme si dali prakticky dva vlastné góly. V druhej tretine sme si vypracovali nejaké šance, ale prehrali sme ju 0:3. V tretej tretine sme po znižujúcom góle Nitru zatlačili, ale nemali sme šťastie, aby sme vyrovnali. Podali sme veľmi dobrý výkon v tej zostave, v akej sme prišli.“

HK Nitra – HKM Zvolen 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

• Góly: 23. Kerbašian (Lantoši, McCormack), 28. Rapáč (Bortňák, Buček), 37. Morrison, 60. Rapáč – 19. Kytnár (Chovan), 43. Handlovský (Chovan, Drgoň)
  • Rozhodovali: Štefik, Babic – Kollár, Vincze (Maď.)
  • Vylúčení na 2 min.: 5:6, navyše: Morrison 10. min za bitku – Pöyhönen 10 min. za bitku
  • Presilovky: 1:2
  • Oslabenia: 1:0
  • 2495 divákov
  • Nitra: Hanuljak – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, M. Versteeg, Korím – Blackwater, Čaládi, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Minárik, Hrušík, Pätoprstý – Hvizdoš
  • Zvolen: Skapski – Vandane, Fraser, Hraško, Zeleňák, Drgoň, Ulrych – P. Zuzin, Kytnár, Handlovský – Vandas, Chovan, Pöyhönen – Andrisík, Mitchell, Kelemen – Růžička, S. Petráš

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

HK Nitra – HKM Zvolen 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)