Zvolenčania pohoreli: Skórovať proti Detve dokázali iba v 2. dejstve

Hokejisti HKM Zvolen prehrali v stredajšom domácom zápase 26. kola Tipos extraligy s HC 07 Detva 2:4.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania pohoreli: Skórovať proti Detve dokázali iba v 2. dejstve
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania nastúpili bez chorého brankára Rahma s náhradníkom Trenčanom a už s uzdraveným McPhersonom. Detva sa posilnila o mladého 21-ročného kanadského obrancu Lyla. A mala i prvé šance v stretnutí, konkrétne Curry, ktorý dvakrát nebezpečne zakončoval, ale gólman HKM bol pozorný. Postupne preberali aktivitu domáci hokejisti, Mikúš to skúšal z pravej strany a Puliš z medzikružia, zaskvel sa na opačnej strane brankár Shool. Najväčšiu šancu mal v jedenástej minúte Curry po chybe Kelemena, ale zoči – voči Trenčanovi znenazdajky neuspel. Detvania však išli do vedenia v dvanástej minúte, keď sa z otočky z pravého kruhu presadil Ľupták za pomoci korčule Hraška. Pridali aj druhý gól, pre zmenu z ľavého kruhu, kde zakončoval Lalík spoza hráča pomedzi betóny Trenčana. Zvolen potom nevyužil presilovku, v nej mali dobré možnosti Kelemen a Zuzin.

V druhej tretine najprv útočníci HKM Helewka s Chlepčokom preveril brankára hostí a v 24. minúte ho už pokoril blafákom Puliš po peknej akcii prvej lajny. Zvolenčania o päť minút neskôr využili presilovku, Melancon vyrovnal z medzikružia, keď brankár Shoool ležal na ľade a iba obtiažne mohol zasahovať. Tréner Detvy neuspel s trénerskou výzvou, gól videorozhodca odobril, domáci teda hrali ďalšiu presilovku, no v nej mal na opačnej strane šancu v úniku Sýkora, Trenčan bol proti. Kapituloval však v 33. minúte, pretože po strele Lyla neudržal puk, prepadol mu a dorazil ho medzi žrde V. Fekiač – 2:3. Mohlo byť aj horšie pre zvolenských hokejistov, pretože podpolianske ‚medvede‘ v ďalšej presilovke poriadne hrozili, no Sýkora ani Curry svoje šance nezužitkovali.

Tretiu dvadsaťminútovku začali ‚bryndziari‘ aktivitou, ale štvrtý gól mohli pridať Detvania. Curry sa dostal do úniku, no nedokázal prekonať brankára HKM. Zvolen mohol následne ťažiť z chyby súpera, pred bránkou sa ocitli Puliš a Mikúš, prvý menovaný to skúšal bekhendom, druhý z dorážky, no puk zastavila žŕdka. Vyrovnanie mali potom na hokejkách voľný Puliš zblízka a Zuzin pri ľavej žrdi v presilovke a po jej skončení neskôr i Mikúš, ten sa snažil poslať puk pod hornú žŕdku, ale ani on neuspel. Prišiel tak trest, hostia zvýšili z presilovky po peknej kombinácii s účinnou koncovkou Chrabonneaua z kruhu – 2:4. Početnú výhodu si ešte znovu zahrali aj Zvolenčania, no parádne zákroky predviedol Sholl pri veľkých šanciach Mikúša, Bondru a Zuzina. Po nevyužitej presilovke hostí zmaril tutovku Bondrovi opäť skvelý gólman Detvy. Jeho tím sa v závere ubránil i power-play súpera, takže stav sa už nemenil.

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Začiatok nebol podľa našich predstáv. V druhej tretine sme zlepšili určité veci. Šancí sme si dnes vytvorili veľa, hlavne v tretej tretine, no Detva dala gólov viac a preto aj vyhrala. Hostia asi viac chceli. Je to prvý zápas, ktorý sme doma prehrali za tri body v tejto sezóne. Brankár súpera chytal výborne, no aj náš. Presnosť streľby, ktorá nás zdobila, tak dnes nám celkom nevyšla. Úspešnosť streľby mala byť z našej strany väčšia.“

Ernest Bokroš, tréner Detvy: „Som nesmierne šťastný, že sme ukončili rok 2020 takýmto veľkým víťazstvom. Hráči si zaslúžia pochvalu, pretože v desiatich zápasoch v rade bodovali. Som spokojný s výkonom svojich zverencov, podržal nás výrazne brankár, no i obrana a útok hrali dobre. Zaslúžene sme vyhrali. Výrazne sa tak približujeme k cieľu dostať sa do play off.“

HKM Zvolen – HC 07 Detva 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

• Góly: 24. Puliš (R. Bondra, Betker), 29. Melancon (Nuutinen, R. Bondra) – 12. Ľupták (Ščurko, Lalík), 15. Lalík (Ščurko, V. Fekiač), 33. V. Fekiač (Lyle, Ščurko), 52. Charbonneau (Rymsha, Curry)
  • Rozhodovali: Snášel ml., Hronský – D. Konc ml., J. Konc ml.
  • Vylúčení na 2 min: 5:7
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Zvolen: Trenčan – Hraško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Kotvan, Meliško – Puliš, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, Helewka, Stupka – Chlepčok, Tibenský, Marcinek
  • Detva: Sholl – Lyle, Lalík, Korím, F. Fekiač, Gachulinec, Rymsha, Jendroľ, Bakala – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Cox, Curry, Charbonneau – Downing, P. Valent, J. Sýkora – Žilka, T. Klíma, Čacho

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.