Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:2 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania prehrávali o 2 góly: O víťazovi nakoniec rozhodlo až predĺženie, FOTO
7
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí využili už svoju prvú presilovku a v 3. minúte Korhonen otvoril skóre – 1:0. Hostia sa v 6. minúte usadili pred brankárom Tomekom, no ten si poradil aj so šancou Viedenského. Zvolenčania krátko na to neprekvapili domácich v presilovke a tí viedli od 19. minúte už 2:0, keď Regenda zblízka prekonal Rahma.

Zvolenčania v druhej tretine zvýšili ofenzívnu aktivitu, brzdili ich však oslabenia. Paradoxne, práve v početnej nevýhode znížil Bondra na 1:2, keď v brejku dvoch proti jednému zvolil strelu.

Hostia si do tretej časti preniesli presilovku, v ktorej síce neskórovali, no po nej obranca Kubka prvým gólom v sezóne upravil na 2:2. Ďalší priebeh tretej časti priniesol ďalších vylúčených na oboch stranách, vyložených gólových príležitostí však bolo minimum.

V predĺžení sa domáci dostali k presilovke, ktorú využil Šoltés.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)

• Góly: 3. Korhonen (Lalancette, Erkinjuntti), 19. Regenda (Bartánus, Mudrák), 63. Šoltés (Kolusz, Hickmott) – 37. Bondra (Kubka), 42. Kubka
  • Rozhodovali: Kalina, Snášel ml. – Hercog, Šefčík
  • Vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Nuutinen (Zvol.) 10 min. OT + DKZ za nešp. správanie sa
  • Presilovky: 2:0
  • Oslabenia: 0:1
  • bez divákov
  • HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Zekucia – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka – Chalupa
  • HKM Zvolen: Rahm – Zuzin, Kotvan, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Ďuriš, Gubančok – Kelemen, Mikúš, Bondra – Puliš, Viedenský, Nuutinen – Stupka, Halama, McPherson – Kolenič, Tibenský, Marcinek

Ivan Droppa, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: „Na lídra tabuľky sme sa pripravili veľmi dobre. Chlapci odovzdali sto percent. V prvej tretine sme dali dva góly, čo nám pomohlo. Sme spokojní s dvomi bodmi. Mohli sme mať aj tri, no nemuseli sme mať ani jeden. Dva body nás tešia.“

Peter Oremus, tréner HKM Zvolen: „Odohrali sme výborný zápas, v ktorom nám ušla prvá tretina. V nej sme neboli takí dôslední, akí sme mali byť. Ja však viem, aká je sila nášho tímu. Vyrovnanie na 2:2, ale aj vytváranie ďalších šancí tam bolo. Trochu nám chýbajú rozdielové góly. V každom z 13 januárových zápasov sme bodovali, takže sila v tíme je. Realizácia presiloviek musí byť lepšia než dnes, no som rád, že si dnes odvážame bod.“

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.