Hokejisti Dukly Trenčín prehrali v nedeľnom zápase 21. kola Tipos extraligy so Zvolenom 2:3. O triumfe hostí rozhodol v 58. minúte Maroš Jedlička.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania prišli o dvojgólový náskok: Víťazstvo nad Trenčanmi si však ustrážili
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prvé minúty na trenčianskom ľade boli opatrné, šance však mali oba tímy. Tú prvú zmaril Starostovi brankár Rahm. Zvolen napokon išiel do vedenia, keď od modrej čiary napriahol Hain, puk z jeho hokejky napokon nechytateľne tečoval do bránky Viedenský. O tri a pol minúty neskôr to už bolo 0:2, keď Leskinen prekvapil strelou švihom brankára Valenta. Toho po prestávke nahradil Bowns.

Zmena domácich nakopla, už po 83 sekundách po začiatku druhej tretiny prekonal Rahma po peknej individuálnej akcii Bezúch – 1:2. Vyrovnanie prišlo onedlho, keď Starosta napálil puk z veľkej vzdialenosti na bránku, zvolenský brankár situáciu podcenil a napokon inkasoval – 2:2. Potom sa vytiahol Bowns, ktorý musel zasiahnuť hneď trikrát za sebou.

V tretej tretine začali lepšie Zvolenčania, ktorí chceli rozhodnúť, no v prvej šanci neuspel Mikúš. S pribúdajúcim časom to bolo otvorené, rozhodnúť mohlo aj jedno aj druhé mužstvo. Trenčanov mohol zlomiť Zuzin, ale vo veľkej šanci neuspel, na opačnej strany nevyriešil ideálne prečíslenie Beták. Zápas už smeroval do predĺženia, ale 136 sekúnd pred koncom rozhodol Jedlička o triumfe Zvolenčanov.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.