Aktualizované Hokej

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v stredajšom domácom zápase 25. kola Tipsport Ligy HK Dukla Ingema Michalovce 5:2. O výsledku rozhodli troma gólmi v tretej tretine a dosiahli piate víťazstvo za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania s piatym víťazstvom v rade. O výsledku rozhodli 3 gólmi v 3. tretine, FOTO
6

Skóre zápasu sa zmenilo už v 2. minúte a otvorili ho hostia. Takmer celú presilovú hru kombinovali, no ujala sa hneď prvá strela, ktorou Dalhuisen prekonal domáceho brankára Tomeka – 0:1. V ďalšom priebehu nevyužili mužstvá na oboch stranách sľubné prečíslenia. Neujala sa ešte ani šanca Betkera, v 18. minúte však už Zvolenčania vyrovnali. Trenčan si poradil len s prvým pokusom Maiera, na jeho dorážku už nestačil – 1:1. Hosťujúci brankár inkasoval druhýkrát o minútu neskôr, spoza bránky ho nachytal Štrauch – 2:1.

Domáci mohli zvýšiť náskok v úvode prostredného dejstva, McPherson mal po faule k dispozícii trestné strieľanie, ale Trenčan sa tentoraz vyznamenal. Neskôr zmaril aj možnosť Tibenského a spoluhráči sa mu odvďačili vyrovnávajúcim zásahom. V 34. minúte sa blafákom presadil Galamboš – 2:2.

Zvolenčania rozhodli o osude zápasu v tretej tretine. Na jej začiatku mal síce šancu hosťujúci Hvila, no potom už úradovali jedine domáci. Do vedenia sa vrátili v 49. minúte, keď Trotter zužitkoval prihrávku spoza bránky a skóroval – 3:2. V 53. minúte si Zvolen vypracoval už dvojgólový náskok, Špirko úspešne zakončil individuálnu akciu – 4:2. Nádeje Michaloviec na bodový zisk definitívne pochoval už o minútu neskôr McPherson, ktorý si nakorčuľoval s pukom až do stredného pásma a prekonal aj Trenčana – 5:2.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme sa dve tretiny trošku trápili. Pribrzdili nás dve oslabenia v rade v prvej tretine. Michalovce dobre korčuľovali, my sme si nevytvárali tlak. Súper bol agresívnejší, dobre otáčal hru. V druhej tretine sme mali tlak, ale málo sme strieľali. Agresívnejšie sme hralo až v tretej tretiny, tam sme to už všetko dávali na bránku a dali sme góly. Využili sme chybu súpera pri treťom našom góle a už sme boli potom lepší. Nebol to ľahký zápas, Michalovce hrali dobre, bol to vyrovnaný duel. Ďakujem chlapcom, že ho dokázali vyhrať v tretej tretine.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Myslím si, že sme odohrali dobré stretnutia, minimálne tých 50 minút sme boli viac než vyrovnaným súperom domácim. Pre nás bola nešťastná prvá tretina, my sme mali ísť do vedenia, nie súper, ten dal dva góly z ničoho. Mali sme viac šancí, podarilo sa nám napokon vyrovnať. V tretej tretine to bolo o tom kto dá gól a dal ho Zvolen. Ponúkli sme súperovi šance, ktoré dobre realizoval a to dnes zápas rozhodlo.“

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

• Góly: 18. Maier (Fatul), 19. Štrauch (Šťastný), 49. Trotter (Betker, Bonis), 53. Špirko (Kelemen, Thompson), 54. McPherson (Maier, Trotter) – 2. Dalhuisen (Lalancette, Mašlonka), 34. Galamboš (Juusela)
  • Rozhodovali: Kalina, Juhász – Ordzovenský, Soltész
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 1623 divákov
  • Zvolen: Tomek – Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko – Bonis, Trotter, McPherson – Kelemen, Špirko, Thompson – Kolenič, Šťastný, Štrauch – Marcinek, Petráš, Tibenský
  • Michalovce: Trenčan – Ventelä, Dalhuisen, Novický, Vorobjev, Kolba, Hančák, Borov, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Korhonen – Spilár, Galamboš, Juusela – Giľák, Linet, Safaralejev – Hvila, Toma, Chalupa

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Zvolenčania s piatym triumfom v rade, zdolali Michalovce