Zvolenčania sa odtrhli z reťaze. Proti Miškovcu roztočili parádny gólostroj

Hokejisti Zvolena deklasovali v piatkovom domácom zápase 49. kola Tipsport Ligy Miškovec 9:2. Hetrikom sa blysol Peter Zuzin. Zvolenčania potvrdili vynikajúcu formu, keď zvíťazili siedmykrát za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania sa odtrhli z reťaze. Proti Miškovcu roztočili parádny gólostroj
Zdroj: Rastislav Búgel

Domáci mohli otvoriť skóre už po dvoch minútach, keď sa Štrauch rútil sám na Rajnu, no nepochodil. Zvolenčania pykali v 15. minúte, keď Tomek neudržal strelu Wehrsa a Láda poslal hostí do vedenia. Z toho sa však dlho netešili, už o 77 sekúnd neskôr vyrovnal Zuzin a šesť sekúnd pred prvým klaksónom Thompson otočil stav zápasu.

Druhá tretina bola jasne v réžií Zvolenčanov. Už v úvode Zuzin zvýšil na 3:1, v 32. minúte hral Miškovec presilovku, no Betker sa dostal do úniku. Hoci trafil žŕdku, akciu dokončil Tibenský a Zvolen viedol už 4:1. To z ich strany nebolo všetko, v 36. minúte ukázali Zvolenčania ako hrať v početnej výhode, keď Švarného strelu dorazil Zuzin a skompletizoval svoj hetrik.

V záverečnom dejstve Zvolen nepoľavil a pridal ďalšie štyri góly. Na Halamov zásah odpovedal Szirányi, no Miškovec vzápätí inkasoval z hokejok Tibenského, McPhersona a konečné skóre stanovil necelú minútu pred koncom duelu Mikúš.

Andrej Podkonický, tréner Zvolen: „Chcem poďakovať chalanom za výborný výkon. Dnes nám tam padali góly. Hrali sme to, čo sme si povedali. Mali sme slabší začiatok, ale potom sme sa rozbehli. To, čo sme si povedali v kabíne, tak chalani na ľade aj dodržiavali. Začali veriť tomu systému, na ktorom pracujeme, preto sme v posledných zápasoch úspešní.“

Peter Zuzin, zvolenský útočník, zaknihoval hetrik: „Tie góly prišli samé, vytvorili mi na ne príležitosť moji spoluhráči. Chutia mi v tomto drese tak isto ako my chutili aj v Detve. Som rád, že mi to tam napadalo v prvom zápase po návrate v domácom drese. Veľmi sa teším z gólov, pretože som mal pred duelom zhon. Verím, že ešte pomôžem tomuto mužstvu aj ďalšími gólmi a mojou hrou.“

Glen Hanlon, tréner Miškovca: „Ja dnes nemám veľmi čo povedať. Zvolen vyhral zaslúžene 9:2, my sme hrali veľmi zle. Gratulujem domácim k trom bodom, dnes boli lepší vo všetkých častiach hry ako aj v herných činnostiach."

HKM Zvolen – DVTK Jegesmedvék Miškovec 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

• Góly: 16. Zuzin (Kubát, McPherson), 20. Thompson (Trotter, Corrin), 22. Zuzin (McPherson, Štrauch), 32. Tibenský (Betker), 36. Zuzin (Švarný, Corrin), 46. Halama (Betker, Švarný), 52. Tibenský (Petran, Marcinek), 55. McPherson (Mráz, J. Mikúš) 60. J. Mikúš (Štrauch) – 15. Láda (P. Kiss, Wehrs), 50. Szirányi (Valchař, P. Kiss)
  • Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Krajčík, Gegáň
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min
  • Presilovky: 3:0
  • Oslabenia: 1:0
  • 1460 divákov
  • HKM Zvolen: Tomek – Stephenson, Betker, Kurali, Corrin, Švarný, Kubát, Petran – J. Mikúš, Trotter, Halama – Kelemen, B. Mráz, Thompson – Štrauch, McPherson, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek – S. Petráš
  • Miškovec: Rajna (52. Adorján) – D. Kiss, Ross, Vandane, Göz, Wehrs, Szirányi – Beach, Galanisz, Rodman – Valchař, Vas, Beauviller – Harrison, Láda, Ritó – P. Kiss, Farkas