Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 39. kole Tipsport Ligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:2, keď v tretej tretine otočili z 1:2.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania sa postarali o dokonalý obrat. Michalovce porazili gólmi z 3. tretiny

Michalovce sa mohli ujať vedenia už v 3. minúte, keď Hančákov nahodený puk od modrej čiary takmer prekvapil Tomeka, pomohla mu bránková konštrukcia. Zvolenčania prvýkrát pohrozili McPherosnom, ktorý mieril do Trenčana. Krátko na to michalovský brankár zneškodnil aj pokus Parksa. V 10. minúte domáca obrana zabudla na Lineta, ktorý strelou pod brvno prekonal Tomeka – 0:1. V 12. minúte zvýšil náskok hostí Giľák, keď umne tečoval prihrávku Safaralejeva. Zvolen do konca tretiny znížil zásluhou Halamu.

V 26. minúte mohol vyrovnať Kelemen, no Trenčan jeho strelu vyrazil. V závere druhej tretiny pri šanci Stephensona podržal domácich Tomek.

V 43. minúte sa zvolenskí fanúšikovia dočkali vyrovnania, keď Špirko po prihrávke McPhersona prestrelil Trenčana. Domáci boli pri chutí a v 51. minúte strhli vedenia na svoju stranu, keď Štrauch zblízka prestrelil Trenčana. V 55. minúte spečatil triumf Zvolena Špirko, ktorý potrestal vylúčenie Ťavodu.

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Dve tretiny sme sa trápili, ale som rád, že sme napokon našli cestu k víťazstvu a zvládli sme zápas. Hlavne v tretej tretine sme lepšie korčuľovali a donútili tak súpera k chybám. V prvej tretine sme však hrali vlažne, strácali sme puky v strednom pásme a Michalovce nás za to trestali. To sa nám nemôže stávať. Som však rád, že sme sa zdvihli a zvládli toto ťažké stretnutie.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „My sme toho veľa vo Zvolene nepredviedli. Emocionálne sme boli prázdni. Chýbala mi na našej strane túžba, vôľa niečo dosiahnuť, i keď sme išli do vedenia a po dvoch tretinách stále viedli. Mal som však tušenie, že to nedopadne dobre. Súper nás v tretej tretine zlomil. Naskytla sa nám ešte šanca na vyrovnanie, ale trestné strieľanie sme nevyužili, takže aj preto sme prehrali. Víťazstvo sme si nezaslúžili, chýbalo nám patričné sebavedomie.“

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

• Góly: 16. M. Halama (Drgoň, McPherson), 43. Špirko (McPherson, Kolenič), 51. Štrauch, 55. Špirko (M. Halama, McPherson) – 10. Linet (Safaralejev, Ťavoda), 12. Giľák (Safaralejev)
  • Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Bogdaň, Jobbágy
  • Vylúčení: 3:4
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1396 divákov
  • Zvolen: T. Tomek – Betker, Švarný, Meliško, Drgoň, Tibenský, Tomko, Stephenson – Kelemen, Parks, Kolenič – Špirko, M. Halama, McPherson – Thompson, B. Mráz, Štrauch – S. Petráš, P. Halama, Marcinek
  • Michalovce: Trenčan – Vorobjev, Ventelä, Mesikämmen, Ťavoda, Hančák, Kolba, Borov, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila