Zvolenčania sa so základnou časťou lúčia triumfom nad Detvou, FOTO

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľnom stretnutí záverečného 50. kola základnej časti Tipos extraligy na ľade HC 07 Detva 4:3.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania sa so základnou časťou lúčia triumfom nad Detvou, FOTO
12
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Už pred krajským derby boli pre oba tímy rozdané karty pre play off, do ktorého pôjdu Zvolenčania ako víťazi dlhodobej časti súťaže. Na meno súpera z predkola si musia počkať, šiestu Detvu čaká vo štvrťfinále Poprad.

Istý víťaz základnej časti Zvolen vstúpil do zápasu aktívne a už v 6. minúte viedol dvojgólovým rozdielom po presných zásahoch Marcineka a Koleniča. V 18. minúte potrestal nedisciplinovanosť domácich v presilovej hre o dvoch hráčov Chlepčok a jasnú prevahu v úvodnej časti potvrdili hostia štvrtým gólom Tibenského, ktorý po chybe v rozohrávke strelou z prvej prekonal Lietavu.

Do druhej tretiny už domáci vstúpili v bránke s Lazušinom a najmä s väčšou aktivitou i dôrazom. V 22. minúte sa dočkali gólovej odmeny, keď sa zoči-voči Trenčanovi presadil Klíma. Hostia mohli odpovedať, Kolenič však namieril len do žŕdky a pri vylúčení Kinga podržal svoj tím Lazušin. V záverečných sekundách druhej časti vybojoval puk v strednom pásme Lalík, prihral ho Askarovovi a ten prepálil Trenčana – 2:4.

Detve sa napokon podarilo zdramatizovať „stratený“ zápas. V 48. minúte sa pri signalizovanom vylúčení dostal pred Trenčana najlepší hráč domácich Lalík a blafákom znížil na 3:4. V 52. minúte podporil ofenzívu Rais a takmer bolo vyrovnané. Hostia tesné víťazstvo ubránili, Detvania sa v závere dostali iba ku krátkej power play bez brankára.

HC 07 Detva – HKM Zvolen 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)

• Góly: 22. Klíma (Lalík, Askarov), 40. Askarov (Lalík), 48. Lalík (Askarov, Čacho) – 4. Marcinek (Kolenič), 6. Kolenič (Marcinek, Kotvan), 18. Chlepčok (Hraško, Kubka), 19. Tibenský (Marcinek)
  • Rozhodovali: Novák, Tvrdoň – Gegáň, Stanzel
  • Vylúčení: 8:4 na 2 min
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Detva: Lietava (21. Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rais, King, Bakala, Bača, Masarik – Magdolen, Halama, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – Lalík, Klíma, Askarov – Čacho
  • Zvolen: Trenčan – Debnár, Kotvan, Meliško, Hatala, Hraško, Kubka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Ďuriš, Gubančok, Daniš – Brumerčík, Jedlička, Chlepčok – Čunderlík

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!