Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania vnímajú silu Popradu. Kmeč hovorí o eliminácii zbraní súpera
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

Zvolenčania vnímajú silu Popradu. Kmeč hovorí o eliminácii zbraní súpera

Pre HKM Zvolen je to siedma finálová účasť, dve z doterajších šiestich premenil na titul.

Hokej
Hokej

Zvolenčania vnímajú silu Popradu. Kmeč hovorí o eliminácii zbraní súpera

Pre HKM Zvolen je to siedma finálová účasť, dve z doterajších šiestich premenil na titul.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania vnímajú silu Popradu. Kmeč hovorí o eliminácii zbraní súpera
Zdroj: TASR /Ján Krošlák

Víťazstvo v základnej časti a vytúžené prvenstvo v play off.Taký je ideálny scenár hokejistov HKM Zvolen pred finálovou sériou Kaufland play off Tipos extraligy.

„Teraz nás čaká to najlepšie. Finále si ideme užiť a verím, že ho zvládneme,“ povedal útočník Radovan Puliš.

Siedme finále

Pre HKM Zvolen je to siedma finálová účasť, dve z doterajších šiestich premenil na titul.

Pri tom predošlom, v roku 2013, bolo niekoľko súčasných hráčov „bryndziarov,“ ale aj asistent trénera Andrej Podkonický. Motivácia však nebude chýbať ani Radovanovi Pulišovi, Petrovi Hraškovi či Petrovi Zuzinovi, ktorí pred sezónou 2020/2021 podpísali viacročné kontrakty s cieľom opäť priviesť titul pod Pustý hrad.

Pre útočníka Juraja Mikúša to bude druhé extraligové finále v kariére. V sezóne 2008/2009 síce žiaril po boku Žigmunda Pálffyho v drese Skalice, ktorú doviedli k historickej finálovej účasti, no vo finále nestačili na Košice. Z mladíka Mikúša sa odvtedy stal skúsený hráč, ktorý by rád získal prvý tímový titul v kariére.

Náladu pred finále mu spravil nielen pomerne rýchly semifinálový postup cez Slovan Bratislava (4:1 na zápasy), ale aj skutočnosť, že sa stal už trojnásobným otcom. „Lepšie to vyjsť nemohlo. Obe veci sú skvelý pocit,“ netajil. Púť Zvolenčanov vo vyraďovacej časti je zatiaľ pomerne suverénna. Štvrťfinálovú sériu s Novými Zámkami ukončili v najrýchlejšom možnom čase (4:0) a Slovanu Bratislava dovolili iba jedno víťazstvo (4:1). „Séria so Slovanom sa skončila 4:1, ale vôbec nebola jednoduchá. Určite nám však pomôže, že sa skončila po piatich zápasoch, než keby sme sa mali trápiť na sedem stretnutí,“ poznamenal Mikúš.

Ďalšie aktuálne správy

Eliminácia zbraní

Nielen Podkonický, ale aj hlavný tréner Peter Oremus a ďalší asistent Andrej Kmeč už získali majstrovské tituly. Kmeč ako hráč v roku 2004 a aj ako asistent trénera v Nitre (2016), Oremus triumfoval ako tréner Košíc (2015).

„Aj keď si nejakí hráči a my tréneri niečím podobným už prešli, nikdy to nie je rovnaké,“ povedal Kmeč pre hockeyslovakia.sk. Zvolenčania si uvedomujú, že ich čaká ambiciózny súper s výraznými individualitami. „Vieme o ich kvalitách. V kádri majú výnimočných hráčov, ktorí sa vedia presadiť a rozhodovať zápasy. Je to útočné mužstvo vytvárajúce tlak. Budeme sa snažiť, aby sme ich hlavné zbrane eliminovali a aby sme boli úspešní,“ uviedol Kmeč.

Zábery z posledného semifinálového zápasu proti Slovanu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame

Aktuality zo Zvolena

V OBRAZOCH: Piaty zápas semifinále HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava
7
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín