Stanislav Černák Hokej

Zvolenčania vs. mladíci z dvadsiatky: Prvý gól vsietili oni, vyhrali sme my

Úradujúci majster zdolal slovenských reprezentačných mladíkov na ich ľade. Prvý gól zápasu síce vsietili mladíci, no potom priebeh zápasu zvrátili. V tabuľke sme vďaka tejhto výhre pokročili už na šieste miesto.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania vs. mladíci z dvadsiatky: Prvý gól vsietili oni, vyhrali sme my

Zvolenčania sa už od ôsmej sekundy duelu museli brániť, mladíci však úvodnú presilovku na gól nepremenili. Hostia následne zvýšili streleckú aktivitu a výsledkom bol úvodný gól v 9. minúte, keď Sabola prestrelil Peter Zuzin. Majster prebral iniciatívu a defenzívu hostí zamestnával dobrými kombináciami, ktorým však chýbal gólový efekt. Vyrovnanie prišlo v 16. minúte. Zvolenčania neustrážili počas vlastnej presilovky Luntera, ktorý po prihrávke Gašpara skóroval po úniku pomedzi Šimkove betóny. V závere ešte zaujal nájazd Chovana, ktorý tiesnený Lužom spadol na ľad, no namiesto trestného strieľania si vyslúžil dvojminútový trest za filmovanie.

Druhá tretina jednozančne patrila HKM

Druhá tretina patrila gólovo Zvolenu. V 29. minúte sa ideálne uvoľnil v oslabení Chovan, nakorčuľoval si pred bránku a prekonal Sabola – 1:2. O štyri minúty ho napodobnil Brabenec a rovnakým spôsobom poslal Zvolen do dvojgólového vedenia. Na druhej strane mohol znížiť Rzavský, po jeho zakončení však zvonila za Šimkom len žŕdka jeho bránky. V 35. minúte korunovali hostia úspešnú šesťminútovku štvrtým gólom, puk do odkrytej bránky doklepol Síkela.

Ďalší gól pridali Zvolenčania už 47 sekúnd po začiatku tretej tretiny, keď Brabencov únik premenil na gól Chovan – 1:5. Zverenci Júliusa Šuplera si bez problémov ustrážili do konca štvorgólový náskok a po víťazstve v Bratislave 5:1 si do tabuľky pripísali tri body.

HK Orange 20 – HKM Zvolen 1:5 (1:1, 0:3, 0:1) Góly: 16. Lunter – 9. P. Zuzin, 29. Chovan, 33. Brabenec, 35. Síkela, 41. Chovan. Vylúčení: 4:5 navyše Brabenec (Zvolen) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Kubuš – Bednár, Snášel, 407 divákov.

Zostava HKM: Šimko – Pokovič, Juraško, Hraško, Hertl, Ťavoda, Mucha, Pospíšil – P. Zuzin, Brabenec, Chovan – Síkela, Jurík, Škvaridlo – Mančák, Bortňák, Čanky – Ľ. Zuzin, Fekiač, Urgas