Zvolenčania vybojovali cenné body: Triumfovali aj na ľade Slovana, FOTO

Hokejisti Zvolena zvíťazili v nedeľnom zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Slovana Bratislava 3:2 po nájazdoch. Hostia vyhrali po tretí raz za sebou a desiatykrát bodovali.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania vybojovali cenné body: Triumfovali aj na ľade Slovana, FOTO
14
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Domáci začali veľmi nedisciplinovanie a Zvolenčania mali v rozmedzí 2. a 12. minútou až tri presilovky, no príliš kombinovali a nedokázali ich premeniť. Slovanisti dostali početnú výhodu v 16. minúte prvej dvadsaťminútovky a hosťom udelili lekciu z efektivity, keď otvoril skóre Šišovský. Radosť im však nevydržala dlho, už o necelú minútu neskôr vyrovnal Nuuinen.

V úvode druhého dejstva sa dostal do dobrej šance Urbánek, ale Šišovského prihrávku nezužitkoval a neskôr sa nepresadil ani O'Donnell. „Belasí“ sa však dočkali v 38. minúte a opäť trafil bývalý útočník Zvolena Šišovský – 2:1.

V závere druhej tretiny putoval na trestnú lavicu McPherson, domáci však jeho trest nevyužili, práve naopak. V závere presilovky Bondra vysunul Kelemena a ten efektným blafákom vyrovnal. Duel dospel až do predĺženia, no ani tam sa nikto nepresadil, hoci mal Slovan v závere početnú výhodu štyroch proti trom. Bratislavčania neprekonali Rahma ani v nájazdoch, naopak, Nuutinen a Mikúš skórovali a zaistili Zvolenu druhý bod.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 16. Šišovský (Urbánek), 38. Šišovský (Urbánek) – 17. Nuutinen (Puliš), 42. Kelemen (R. Bondra, Betker), rozh. nájazd: Nuutinen
  • Rozhodovali: Stano, Snášel – Jedlička, Gegáň
  • Vylúčení: 6:7 na 2 min
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • Slovan Bratislava: Parks – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Maier, Brodzinski, Ožvald, Beňo – O'Donnell, Kytnár, Šišovský – Ranford, Urbánek, Uram – Kundrik, Bortňák, Matoušek – Jasenec, Jendek, Lepskij
  • Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Jedlička, Halama – Zuzin, J. Mikúš, McPherson – Puliš, Viedenský, Nuutinen – Kolenič, Tibenský, Stupka

V priloženej fotogalérii nájdete zábery zo zápasu!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.