Jakub Forgács Hokej

Zvolenčania vybojovali cenný triumf na ľade súpera. Prestrieľali Nové Zámky!

Výsledky zvolenských hokejistov sú v posledných zápasoch ako na hojdačke. Zabojovať o ďalšie body sa pokúsili v Nových Zámkoch!

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania vybojovali cenný triumf na ľade súpera. Prestrieľali Nové Zámky!
4

Opatrný začiatok stretnutia narušil v 5. minúte faul hosťujúceho Plekhanova, domáci si ale v ponúknutej presilovke vypracovali minimum príležitostí. V obrovskej šanci sa síce ocitol Bahenský, no bekhendom nenamieril presne. Na druhej strane však unikla v oslabení dvojica Mráz-Klhůfek a druhý menovaný blafákom prekonal domáceho gólmana. Zvolenčania aj naďalej produkovali v oslabení nátlakový hokej a domácim nedali vydýchnuť. Lukáš Novák po prihrávke od Zuzina nevyužil svoju príležitosť a na druhej strane neuspel v sľubnej pozícii Drtina. Následne domáci síce nastrelili žrď Šimkovej brány, no gólovo udreli znova Zvolenčania, keď sa z pravého kruhu presadil švihom Puliš. O minútu neskôr unikla dvojica hosťujúcich hráčov a Jurík z prvej usmernil puk za Lundströmov chrbát. Novozámčania hrali v úvodnej tretine nervózne, do rozohrávky sa im vkrádala neistota. Necelé dve minúty pred koncom sa pekne pohral s obranou Zvolenčanov Cardwell, no bez gólového efektu. Na druhej strane sa ocitol v stopercentnej šanci Mráz, ale trafil len domáceho brankára.

V 22. minúte vypálil na Šimka Fábry ale zvolenský brankár jeho pokus kryl. V 24. minúte sa radovali z gólu i domáci, keď Brabenec zblízka prekonal hosťujúceho brankára. Ďalšia vlna domácej radosti prišla už o pár sekúnd neskôr, keď útok domácich zakončil strelou do odkrytej brány Čaládi. To dodalo Novozámčanom energiu a začali hrať oveľa aktívnejšie. Veľkú príležitosť mal Hudec, no v páde nedokázal zasunúť puk do odkrytej bránky. Skórovať sa naopak podarilo hosťom, keď sa v presilovke presadil po Klhůfkovej prihrávke Mráz. Stav stretnutia sa však o chvíľu znova zmenil – za domácich si pripísal gól Fábry. V závere druhého dejstva putoval predčasne pod sprchy domáci Drtina a Zvolenčania mali možnosť 5-minútovej presilovej hry.

Tretia tretina začala presilovkou Zvolenčanov, ktorí ju však nevyužili. V 46. minúte mohli domáci vyrovať, no Brabencov ani Bahenského pokus neskončil v Šimkovej sieti. V polovici tretiny hrali domáci presilovú hru, v ktorej si vypracovali hneď niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no zakaždým im ku gólu chýbal kúsok. Sedem minút pred koncom sa prezentoval gólovou strelou spomedzi kruhov Šišovský a Zvolen išiel znova do dvojgólového vedenia. V závere stretnutia odvolali Nové Zámky brankára a víťazstvo Zvolena potvrdil 36 sekúnd pred koncom do prázdnej brány Šišovský.

Ivan Černý, tréner Nových Zámkov: „V prvej tretine sme mali tri-štyri dobré príležitosti na strelenie gólu a zrazu sme prehrávali 0:3. Keď sme chceli so zápasom niečo urobiť, museli sme hru stiahnuť na tri formácie. V druhej tretine sa nám podarilo znížiť, hrali sme dobre, ale znova prišli vylúčenia. To nás stálo veľa síl, pretože do oslabení môžeme nasadiť len hráčov, ktorí sa tam typologicky hodia. V tretej tretine sme už nemali dostatok síl, aby sme s výsledkom niečo urobili. Opakujem, máme prvé šance a zrazu prehrávame o tri góly, to sa nemôže stávať.“

Milan Staš, tréner Zvolena: „Potrebovali sme vonku bodovať ako soľ. Prvá tretina bola z našej strany perfektná, mali sme pohodové vedenie 3:0 a všetko nasvedčovalo tomu, že to bude pohodový zápas. Úvod druhej tretiny nás zaskočil, súper znížil na rozdiel jediného gólu. Aj keď sme odskočili na 4:2, domáci nás dokázali zatlačiť a znova znížili. V tých chvíľach sme mali trochu aj šťastie a podržal nás aj brankár Marek Šimko. Ukľudňujúci bol piaty gól, ktorý nám dal opäť vedenie o dva góly a podarilo sa nám tak doviesť zápas do víťazného konca. Mužstvo ukázalo svoju silu, že dokáže voziť body aj z vonku a verím, že to bude takto aj naďalej.“

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)

• Góly: 24. Brabenec (Saarinen, Cardwell), 25. Čaládi (Tibenský, Chovan), 36. Fábry (Kytnár) – 6. Klhůfek (Mráz), 13. Puliš, 14. Jurík (Šišovský), 35. Mráz (Klhůfek), 53. Šišovský (Puliš, Zuzin), 60. Šišovský (Krejči)
  • Rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Valo, Vyšný
  • Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Drtina (Nové Zámky) 5+DKZ
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:1
  • 621 divákov
  • Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Čížek, Sandgren, Chovan, Mäkinen, Maier – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Tibenský, Hudec, Čaládi – Paulovič, Kytnár, Fábry – Lelkeš, Rehák, Tábi
  • Zvolen: Šimko – Krejči, M. Novák, Valenta, Hraško, Plekhanov, Ivan, Dubeň, Hataš – Zuzin, Puliš, L. Novák – Majdan, Mráz, Klhůfek – Šišovský, Jurík, Ďaloga – Žilka, Jakubík, Misenev