Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 12. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:1. Pre Zvolenčanov to bol prvý zápas od 20. októbra.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania vykorčuľovali do zápasu po dlhej pauze: Na Košičanov nestačili, FOTO
10
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hostia nastúpili do súťažného zápasu po viac než troch týždňoch. V úvode sa prezentovali aktívnym pohybom, ktorý robil Košičanom problémy. V 3. minúte hrali „oceliari“ presilovku, no v nej bol najbližšie ku gólu zvolenský útočník Bondra, ale Sedláčeka neprekonal. Košičania sa postupne dostali do tempa, viackrát ohrozili zvolenského brankára Rahma, ale ten viackrát podržal svoj tím. V 15. minúte ho v nádejnej pozícii neprekonal ani domáci obranca Cibák, no 17 sekúnd pred prvou prestávkou už išli domáci do vedenia. Dlhodobo slabú úspešnosť presiloviek vylepšil Klhůfek, ktorý zblízka dorazil puk za Rahma.

V 21. minúte nezužitkoval šancu na vyrovnanie Zuzin, ktorému nedoprial radosť Sedláček po efektnom zákroku hokejkou. O dve minúty už Košičania viedli 2:0, keď Klhůfek strelou do brankárovho protipohybu zakončil únik jeden na jedného. V 28. minúte neznížil v sľubnej príležitosti Bondra. Košičania sa prezentovali vysokou efektivitou a v 37. minúte Jenyš zužitkoval Milého prihrávku 3:0.

V úvode tretej časti si streleckú pozíciu vylepšil Betker, ale jeho šancu zmaril rozchytaný Sedláček. V 45. minúte spravili hostia chybu v strednom pásme, Košičania sa dostali do prečíslenia, ktoré Jenyš zakončil aj s prispením zvolenského obrancu Meliška – 4:0. Košický brankár Sedláček napokon nevychytal čisté konto, keďže 134 sekúnd pred koncom ho prestrelil Stupka.

HC Košice – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

• Góly: 20. Klhůfek (Pavlin, Mráz), 23. Klhůfek (Růžička), 37. Jenyš (Mráz, Pavlin), 45. Jenyš (Pospíšil, Chovan) – 58. Stupka (Mikúš, Hraško)
  • Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. – L. Beniač, Ordzovenský
  • Vylúčení: 2:5 na 2 min., navyše Havrila (Koš.) 5 min. + DKZ za napadn. hlavy a krku
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 1:0
  • bez divákov
  • HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Chovan, Pospíšil, Jenyš – Milý, Mráz, Klhůfek – Belluš, Havrilla, Jokeľ – Krasničan, Frič, Nagy
  • HKM Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, J. Mikúš, Puliš – McPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, Helewka, Kelemen – Tibenský, Jedlička, Kolenič – Marcinek

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Dôležité bolo ustáť úvodný tlak. Zvolen mal vtedy veľa šancí. Základom nášho víťazstva bol brankár Jakub Sedláček. Trochu paradoxne sme si pomohli využitou presilovkou, ktoré nám nejdú. V druhej tretine sme dali v oslabení na 2:1 a bolo vidieť, že si chlapci začínajú veriť. V tretej časti sme čakali na brejky, dali sme z toho štvrtý gól. Mrzí nás, že sme neudržali čisté konto pre brankára Sedláčeka. Vážime si, že sme zdolali kvalitného súpera.“

Peter Oremus, tréner HKM Zvolen: „V našej hre bolo veľa dobrých vecí, hoci jeden strelený gól je málo. Dnes nám nešli presilovky, ale treba sa odraziť od dobrých vecí. To som povedal aj chlapcom v kabíne. Košice vyhrali zaslúžene. Nedeľný zápas bude z našej strany určite lepší.“

Zábery zo zápasu si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Hokejový zápas HC Košice - HKM Zvolen