Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtkovom predohrávanom zápase 46. kola Tipsport ligy v Spišskej Novej Vsi nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania zdolali Liptákov. Na čele tabuľky majú trojbodový náskok pred Bystricou

Úvod patril favorizovaným hosťom, ktorí mali puk na svojich hokejkách, do výraznejšej šance sa však nedostali. Hra sa postupne vyrovnala, brankári boli i naďalej prakticky bez práce. V 17. minúte nešetrne narazil domáci Uhrík na mantinel Zvolenčana Zeleňáka, ktorého museli ošetrovať. Päťminútovú presilovku využili hostia na strelenie vedúceho gólu, keď sa presadil Chovan.

Zvolenčania sa presnými zásahmi v 24. a 25. minúte dostali do trojgólového vedenia, keď skórovali Vandas a Holovič. Hostia hrali to, čo potrebovali, svoje vedenie bez problémov kontrolovali a Mikulášania sa dostávali pred brankára Tomeka len sporadicky.

Tretia tretina mala rovnaký priebeh. Líder súťaže mal prevahu, no strelecky sa jeho hráči už presadiť nedokázali. Ani jeden zo súperov si v záverečnej 20-minútovke nevypracoval veľkú gólovú príležitosť a tak Zvolen zvíťazil pohodlne 3:0.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

• Góly: 19. Chovan (Pöyhönen), 24. Vandas (Špirko), 25. Holovič (Andrisík)
  • Rozhodovali: Stano, Rencz – Gegáň, Árkovics
  • Vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Uhrík (L. Mikuláš) 5+do konca zápasu za napadnutie
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 183 divákov
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Šimko – Kurali, Suchý, Nádašdi, Nemec, Lenďák, Mezovský, Fereta, Bača – Kriška, Ri.Huna, Ró.Huna – Uram, Tamáši, Varga – Števuliak, Piatka, Sukeľ – Žiak, Uhrík, Nechaj
  • HKM Zvolen: Tomek – Pöyhönen, Fraser, Drgoň, Zeleňák, Vandane, Roman, Ulrych – Vandas, Špirko, Handlovský – Kytnár, Chovan – Mitchell, Petráš, Šišovský – P. Marcinek, Holovič, Andrisík