Zvolenčanom dlhšia prestávka prospela: Proti Liptákom si schuti zastrieľali

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v stredajšom zápase 16. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš vysoko 5:1.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčanom dlhšia prestávka prospela: Proti Liptákom si schuti zastrieľali
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V úvodnej tretine mal navrch Zvolen. Do prvej vážnejšej šance sa dostal v piatej minúte. Hraško vypichol prihrávku hostí, vyslal do úniku Mikúša, ktorý tvrdo vypálil príklepom, ale Kozel puk skrotil vyrážačkou. Domáci v ďalších minútach nevyužili presilovku a mohli po nej pykať. Zle si totiž prebrali hráčov a v stopercentnej príležitosti sa ocitol Obdržálek, sám pred Rahmom však prestrelil bránku. Úradujúci majster napokon väčšiu aktivitu pretavil do gólu v pätnástej minúte. Hraško nahodil puk na bránku a hoci ju netrafil, ten sa ešte od zadného mantinelu odrazil pred Jedličku, ktorý nezaváhal – 1:0. Druhý gól mohol pridať do prestávky ešte Roy, naznačil príklep, následne vysunul do akcie Saracina a ten sám zoči voči Kozlovi prestrelil.

Na začiatku druhého dejstva nevyužili Zvolenčania druhú presilovku, no v nej už mali šance. Nepremenili ich Leskinen a Stupka. Aj pri plnom počte síl sa pokúšali o navýšenie náskoku hokejisti spod Pustého hradu, najbližšie mal ku gólu Csányi, no mieril iba do Kozla. A tak zahrmelo na opačnej strane. Liptáci ťažili hneď z prvého vylúčenia súpera. Na trestnej lavici sedel Hraško a na 1:1 vyrovnal po 22 sekundách početnej výhody Salija, ktorý od modrej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Domáci na tento zásah našli rýchlu odpoveď. Hneď v ďalšej minúte si zobrali vedenie na svoju stranu. Po prihrávke Kubku sa presadil pred bránkou voľný Stupka – 2:1. Hostia mohli kontrovať Hovorkom, mal totiž veľmi dobrú možnosť z pravej strany, vystrelil bez prípravy, no Rahm dobre zasiahol. Liptáci potom nevyužili druhú presilovku, nebezpečný bol najmä teč Šepeleva. HKM mohlo mrzieť nezužitkované prečíslenie troch na jedného, Csányiho vychytal Kozel. V závere tejto časti ukázal majster silu vo využívaní presiloviek. Na 3:1 zvýšil z pravého kruhu Zuzin a keď sa Stupka presadil pri ľavej žŕdke strelou do hornej žŕdky, odkiaľ puk putoval do bránky, na prestávku sa išlo za stavu 4:1.

Na začiatku tretej tretiny nevyužili hostia štvorminútovú presilovku, najbližšie mal ku gólu Kriška, ale minul puk. Aj pri hre piatich proti piatim boli o niečo viac aktívnejší Liptáci, no chýbala vyložená príležitosť. Naopak, tú si vytvorili domáci hráči, konkrétne Krieger, ktorému poslal puk ako na podnose Leskinen, ale prv spomínaný hokejista prestrelil prázdnu bránku. Mrzieť ho to napokon nemuselo, pretože Zvolen ťažil z ďalšej presilovky v 51. minúte, z pravého kruhu sa presadil Leskinen – 5:1. V ďalších minútach sa už v podstate iba dohrávalo. Chybu Kozla nevyužil na šiesty gól Puliš.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na ďalšej strane.