Jakub Forgács Správy

Zvolenská pôrodnica sa dočkala užitočného daru: Poslúži malým bábätkám, FOTO

Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne Banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Dostala tak potrebný dar.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenská pôrodnica sa dočkala užitočného daru: Poslúži malým bábätkám, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Nemocnica Zvolen

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Zvolen takmer 370 plienok. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK.

Plienky od nadácie putovali priamo na oddelenie, kde sú tí najmenší pacienti. Dodané boli plienky dvoch veľkostí, od 1–2,5 kilogramu a od 2–5 kilogramov.

Vedenie nemocnice aj personál novorodeneckého oddelenia tento dar veľmi oceňujú. „Za celé oddelenie ďakujeme Nadácii Križovatka za vecný dar, pomoc a podporu. Je úžasné a milé, že aj v tak uponáhľanej dobe sa myslí na najmenších. Plienky sú super darom na prvé dni strávené v pôrodnici,“ hovorí Miroslava Budová, manažérka dennej zmeny gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Zvolen.

Pôrodnica vo zvolenskej nemocnici patrí v regióne Banskobystrického samosprávneho kraja k pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou. Vedenie nemocnice neustále hľadá prostriedky na udržanie a zvýšenie komfortu a bezpečnosti mamičiek a ich detí. V uplynulých dvoch rokoch tak do rekonštrukcie lôžkových jednotiek, ako aj ambulantných a prevádzkových priestorov investovala takmer 650 tisíc eur.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

V OBRAZOCH: Zvolenská nemocnica dostala stovky plienok
3
Galéria
Zdroj: Nemocnica Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie