Nicole Regecová Rôzne

Zvolenská tatérka Lea otvorene: 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o tetovaní

Tetovanie láka množstvo ľudí. No často sa nevedia rozhodnúť, kvôli rôznym dezinformáciám. Tatérka Lea Karáseková prezradila, čo by ste mali vedieť predtým, než si dáte skrášliť svoje telo.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenská tatérka Lea otvorene: 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o tetovaní
Zdroj: Lea Karáseková

Premýšľate o tetovaní, ale nie ste si istí? Môžete sa s čerstvým tetovaním kúpať či aké je pravdepodobné, že dostanete infekciu? Lea Karáseková zo Zvolena povedala, aká je pravda o rôznych mýtoch spojených s touto problematikou.

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o tetovaní

1. Farby neobsahujú ťažké kovy

Alergici sa teda nemusia báť. Raz som porovnávala zloženie farieb so zložením sprejového dezodorantu. Bol to šok, zistila som, že dezodorant je škodlivejší a obsahuje hliník.

2. Dočasné tetovanie v podstate neexistuje

Na to, aby tetovanie nadobudlo správnu farebnosť, musí ísť farba dostatočne pod kožu. Správne urobený permanentný make up plní úlohu dočasného tetovania, nakoľko je len na povrchu kože – hlbšie by sa vpichovať nemal.

3. Piercing sa hojí dlhšie ako tetovanie

Piercing – relatívne rýchly zákrok sa hojí týždne či mesiace. Tetovanie je obvykle zahojené do dvoch týždňov.

4. Tetovanie je závislosť

99% ľudí, ktorí ku mne prišli „len na jedno tetovanie“, sa ešte vrátili. Dokonca niekoľkokrát.

5. Tetovanie sa vraj nesmie umývať

Často sa hovorí, že tetovanie sa nesmie umývať a treba ho hlavne natierať. No nové štúdie ukazujú, že správne umývanie tetovania dvakrát denne je základ hojenia. Treba to však robiť, čo najstudenejšou vodou a antibakteriálnym mydlom. Natieranie je už druhoradé, ale záleží, aký krém sa použije.

6. Infekciu nedostanete v tetovacom salóne

Keď som počula, ako to chodí v nemocniciach, môžem povedať, že tetovací salón je sterilnejší (smiech). Je nepravdepodobné, aby v ňom človek dostal infekciu, pokiaľ je dodržaný správny postup. Skôr je to možné pomocou vonkajších vplyvov. Takže tetovacia práca je len polovica úspechu. Druhá polovica je na samotnom človeku – musí sa o svoje tetovanie poriadne starať a dodržiavať čistotu.

7. Netreba stále len natierať, natierať, natierať

Hovorí sa, že po pár dňoch od potetovania, kým kerka nevysychá, by sa miesto malo stále natierať. Určite to však netreba zbytočne dusiť pod krémom. Keď sa už natiera, tak veľmi slabou vrstvou vpitou do kože (u každého človeka individuálne).

8. Netetovať sa pred dovolenkou

Určite nie je vhodné sa dať potetovať pred dovolenkou, kúpacou sezónou, saunovaním či solarkovaním. Týchto radovánok sa je nutné na čas po čerstvom tetovaní zrieknuť. Aj zahojenú kerku si je dobré pri opaľovaní natierať čo najvyšším faktorom – už celý život.

9. Módny hit – tetovanie prstov

Mnoho báb po tom túži, pretože vidia tuctové fotky na nete. Žiadna sa však nezaujíma o to, ako to vyzerá zahojené. Tieto tetovania väčšinou vypadajú, zmodrejú či sa podpijú. Samozrejme, že niekomu sa to môže zahojiť v úplnom poriadku, no nie je to veľmi pravdepodobné.

10. Tetovanie je na celý život

Najdôležitejšie – tetovanie je navždy. Treba si mimoriadne dôkladne vybrať tatéra. Určite si preštudujte jeho práce, aby ste si boli istí, že práve on je vhodný na tetovanie vášho námetu. Preto je tak dôležitý jeho štýl práce. Taktiež sa netreba pozerať na cenu, ale na kvalitu.

A nakoniec, odporúčam si spraviť na tetovanie čas. Nikomu neprospeje, keď budete naháňať tatéra, že za hodinu musíte byť vybavení a podobne. Deň voľna v práci sa určite vyplatí.

V galérii nájdete ukážku práce zvolenskej tatérky!

Čítajte tiež:

Matúš už 5 rokov žije v Česku: Keď sa povie Zvolen, vidím prázdne námestie

Veľké stretnutie v ringu: Zvolenského bojovníka (20) vyzval silný súper (41)

Práca zvolenskej tatérky v OBRAZOCH
14
Galéria
Zdroj: Lea Karáseková
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie