Tomas Gemza Basketbal

Zvolenské basketbalistky so striedavými úspechmi

Uplynulý víkend odohrali dievčatá BK ZŠ Zvolen dovedna osem stretnutí, sedem sa hralo na pôde súperov.

//II. liga kadetky Západ://

5. kolo: Zvolen – Ivanka pri Dunaji 72:56 Zápas mal celý čas vyrovnaný priebeh. Domáce zaznamenali veľké množstvo prečíslení a úspešné rýchle protiútoky. Za zmienku stojí aj sedem premenených trojkových pokusov z ruky Lucie Zacharovej. Pre domáce víťazstvo zverenkýň Zoltána Žambora bola kľúčová posledná štvrtina, keď nastolili zónovú obranu 1–1–3. Tá pri dodržiavaní taktických pokynov priniesla veľa získaných lôpt s následným zakončením domácich dievčat. Za predvedenú hru nasadenia si zaslúžia pochvalu obidve družstvá.

6. kolo: Levice – Zvolen 61:54 Na konečnom výsledku sa prejavila nekoncentrovanosť, veľa stratených lôpt a nepremieňanie koncových situácii.

//Oblastné majstrovstvá žiačky://

9. kolo: Handlová – Zvolen 39:27 a 37:36 Najviac bodov – S1: Dolniaková 9 , Popracová 7, S2: Dolniaková 9 , Obrová 6 Dvanásť dievčat odohralo zápasy so súperom, s ktorým sme doteraz ešte neprehrali. Handlová mix, ktorá hrá mimo súťaž, t.j. bez nároku na postup na M-SR 97, nad nami 2× tesne zvíťazila. Zápasy charakterizovalo naše individuálne „búšenie“ do plných, v zóne brániacich súperiek a neuveriteľne veľké množstvo individuálnych nevynútených chýb. Rýchly protiútok takmer neexistoval, postupný útok končil pri nepresných prihrávkach, pohyb hráčok často pôsobil chaoticky. Za prínos možno považovať možnosť odohrať dramatické vyrovnané záverečné minúty, hru pod tlakom zodpovednosti, kde v závere o konečnom výsledku rozhodovali nepremenené 6-tky a straty lôpt. Pochváliť treba Marcelu Dolniakovú a Natáliu Polcovú.

//Oblastné majstrovstvá starších + mladších mini://

Banská Bystrica ml. – Zvolen st. 16:30 a 34:39 Najviac bodov – S1: Luptáková 9, Murínová 5, S2: Murínová 17, Luptáková 13 Banská Bystrica st. – Zvolen ml. 52:15 a 56:18 Najviac bodov – S1: Luptaková 7 , Beralková 3, S2: Luptaková 7, Rajtoková 4 V prvom dvojzápase nastúpili proti sebe BB ml. a ZV st. Zápasy sa od začiatku niesli v duchu veľkej bojovnosti a nasadenia na oboch stranách. Nakoniec však v oboch dueloch zvíťazili ročné skúsenosti navyše. V druhom dvojzápase proti sebe nastúpili BB st. a ZV ml. Podľa predpokladov sa opäť hralo v plnom nasadení s túžbou po víťazstve na oboch stranách. V tomto dueli sa zvlášť po polčase prejavila tvrdšia obrana súpera a bez zbytočných zaváhaní aj prechod na rýchly protiútok, ktorý sa v týchto kategóriách dievčatá pomaly nacvičujú krok po kroku. Stretnutia sa pre rozdielnosť kategórií do tabuľky nezapočítavajú.

8. Levice ml. 22 0 22 336:1243 22

Fotogalérie – stretnutie žiačok Handlová – Zvolen (prvá časť fotogalérie) a kadetiek Zvolen – Ivanka pri Dunaji (druhá časť foto gelérie). Foto: Marián Jaso