Zvolenské divadlo sa chystá na špeciálny večer: Herečka Magda Matrtajová oslávi 80-ku

Stredajší večer bude patriť vo zvolenskom divadle jubilujúcej herečke Magde Matrtajovej, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou zvolenskej činohry od jeho prvej sezóny.

Stanislav Černák
Ilustračný obrázok k článku Zvolenské divadlo sa chystá na špeciálny večer: Herečka Magda Matrtajová oslávi 80-ku
Zdroj: Dnes24.sk

Večer venovaný vzácnej jubilantke s iniciálkami M. M. – teda herečke Magde Matrtajovej sa uskutoční v Divadle J. G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene v stredu 23. apríla o 18.30 hod. Umelkyňa, ktorá oslávi tento mesiac 80 rokov, je členkou zvolenského divadla od jeho prvej sezóny. Ako uviedla dramaturgička divadla Uršuľa Ferenčuková, Magda Matrtajová žije divadlom dodnes – v súčasnosti ju môžete vidieť v úspešnej inscenácii DJGT Šofér slečny Daisy a v komédii Lekárske tajomstvo.

Počas slávnostného večera dostanú priestor kolegovia aj pozvaní hostia – herec Emil Kosír a režisér Andrej Turčan. Zaznejú spomienky jubilantky doplnené o vzácne archívne fotografie aj piesne pre oslávenkyňu.

Po skončení sú prítomní hostia pozvaní do divadelného klubu, kde slávnostnú atmosféru dotvorí „Stará dobrá kapela“ – skupina, ktorá neodmysliteľne patrí k histórii zvolenského divadla.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame