Zvolenskí hokejisti ani raz neskórovali. Na ľade Miškovca utŕžili debakel

Prekvapenie, aké asi nečakal žiadny fanúšik Zvolena. Maďarský Miškovec porazil lídra tabuľky 4:0.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí hokejisti ani raz neskórovali. Na ľade Miškovca utŕžili debakel
Zdroj: Rastislav Búgel

Na začiatku zápasu sa hralo vo vysokom tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. Postupom času sa však hra spomalila, výraznejšie príležitosti na skórovanie neprichádzali. Najväčšiu mal v 20. minúte domáci Loiseau, gól však nedal.

Prvá polovica druhého dejstva vyšla hráčom Miškovca a tromi gólmi dokonale zaskočili vedúci celok ligovej tabuľky. Postupne sa presadili Miskolczi, Vas a Magosi. Domáci mohli svoj náskok zvýšiť, no ďalšie dve dobré príležitosti nevyužili.

V úvode tretej tretiny si oba tímy vypracovali šance na strelenie gólu, brankári Adorján a Skapski však odolávali. Gól nepriniesli ani presilové hry Miškovca a Zvolena. Šesť minút pred koncom odvolali hostia brankára, no inkasovali štvrtýkrát, keď skóroval Slovák. Domáci sa tak postarali o najväčšie prekvapenie 26. ligového kola.

DVTK Jégesmedvék Miškovec – HKM Zvolen 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

• Góly: 21. Miskolczi (Vas, Szirányi), 24. Vas (Galanisz), 28. Magosi (Harrison, Loiseau), 59. Slovák
  • Rozhodovali: Korba, Snášel, Smrek, Gajan
  • Vylúčení: 3:4 na 2 minúty, navyše Růžička (Zvolen) 10 min osobný trest
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1100 divákov
  • DVTK Jégesmedvék Miškovec: Adorján – Kiss, Crawford, Slovák, Szirányi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
  • HKM Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, Zeleňák, Růžička, Pufahl, Drgoň, Pöyhönen, Roman – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Chovan, Kytnár, Zuzin – Petráš, Holovič, Marcinek