Zvolenskí hokejisti doma bodovali naplno: Užili si gólové hody

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v piatkovom zápase 47. kola Tipos extraligy doma nad - HK Dukla Ingema Michalovce vysoko 7:1.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí hokejisti doma bodovali naplno: Užili si gólové hody
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Zvolen sa od úvodu poriadne zahryzol do súpera, vytvoril si tlak, no vyťažil z neho iba jednu šancu po prieniku Stupku, keď Tomek dobre zasiahol. Paradoxne sa vyviedol z tempa počas vlastnej presilovky, zahral ju zle a skóre mohli otvoriť hostia. Bartánus išiel sám na Rahma, no nepokoril ho. Už v hre piatich proti piatim zaujal prienik útočníka Michaloviec Regendu, mieril do žŕdky. V ôsmej minúte sa domáci tešili z gólu, pretože sa ujala strela Meliška od modrej, keď tečovaný puk z hokejky Mihálika prekvapil gólmana Dukly a prekĺzol za čiaru. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, viac šancí však mali hokejisti spod Pustého hradu, ale nevyužili ich, konkrétne dvakrát Mikúš, potom Kelemen a Nuutinen. Na opačnej strane bol sľubný prienik Takáča.

Michalovčania v úvode druhej tretiny nevyrovnali z presilovej hry, hoci často strieľali. Aj po jej skončení Lehtonen nebezpečne zamestnal Rahma. Postupne Zvolen pridal, McPherson mal dobrú príležitosť, avšak až v 27. minúte predviedol dobrú prácu za bránkou súpera, našiel pred ňou Puliša a ten pohotovo medzi dvoma hráčmi súpera zakončil – 2:0. Tretí gól mali neskôr na hokejkách Hatala a Betker. ‚Bryndziari‘ nevyužili ani presilovku a po nej sa museli brániť v oslabení. No paradoxne si vypracovali šancu z prečíslenia, po strele Marcineka zvonila žŕdka. Michalovce napokon početnú výhodu pretavili do zníženia, ujala sa totiž ‚delovka‘ Southorna od modrej, keď ešte tečoval účinne Suja. Uplynulo iba 46 sekúnd a bolo 3:1. Vyrazený puk sa dostal k McPhersonovi a ten ho aj z uhla parádne švihom poslal do bránky.

Domáci mali bleskový nástup do tretej tretiny. Po rýchlom prechode do útoku a koncovky Mikúša sa odrazený puk dostal k Bondrovi a ten ho bekhendom poslal za Tomeka – 4:1. Hostia z východu republiky následne nevyužili presilovku, hoci mali tlak i častú streľbu a po nej znovu pykali. Početnú výhodu totiž ‚bryndziari‘ pretavili do piateho gólu, keď Ivan spoza kruhov prestrelil Tomeka. Šiesty gól o minút na to pridal z medzikružia McPherson a o ďalšie dve vyhnal nahnevaného Tomeka z bránky Puliš po peknej kombinačnej akcii, keď sa presadil úplne voľný pri ľavej žŕdke. Gólman Hrubovský už následne neinkasoval, podržal svoj tím najmä v oslabení tri minúty pred koncom duelu.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)

• Góly: 8. Meliško (Kelemen, Betker), 27. Puliš (McPherson, Nuutinen), 39. McPherson (Puliš, Melancon), 41. R. Bondra (J. Mikúš, Meliško), 51. Ivan (J. Mikúš, Zuzin), 52. McPherson (Puliš, Betker), 54. Puliš (Nuutinen, McPherson) – 39. Suja (Southorn , Bartánus)
  • Rozhodovali: Snášel ml., Baluška – Synek, Ordzovenský
  • - ylúčení: 3:4 na 2 min., navyše: Tomek (Michalovce! 10 min. za nešportové správanie sa
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Zvolen: Rahm – Meliško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – McPherson, Puliš, – Nuutinen – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek
  • Michalovce: T. Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorh, Louis, Šedivý, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Korhonen – D. Šoltés, Suja, Takáč – Regenda, Galamboš, Bartánus – T. Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný od 52. min.

Andrej Kmeč, tréner Zvolena: „Bol to dôležitý zápas so súperom z hornej štvorky. Zvládli sme ho veľmi dobre. Vďaka za to všetkým hráčom. Výsledok je jednoznačný, no nebol to ľahký duel. Boli sme lepším tímom, no potvrdili sme to až gólmi v tretej tretine. Teší nás, že sme na prvom mieste v tabuľke. Snažili sme sa čo najlepšie pripraviť na tento zápas a rovnako tak sa vynasnažíme pripraviť na nedeľu v Poprade."

Juraj Faith, asistent tréner Michaloviec: „Ťažko sa mi to hodnotí po takomto výsledku. Prvých 40 minút to bol vyrovnaný hokej, šance boli na oboch stranách. My sme boli málo efektívni a málo agresívni pred našou bránkou. V tretej tretine sme chceli s tým výsledkom niečo urobiť, no hneď po buly sme za desať sekúnd inkasovali a potom sa už naša hra rozpadla. Odvtedy už bol Zvolen jasne lepší. Musíme premieňať vyložené šance, ak chceme voči silným súperom uspieť."

Radovan Puliš, autor dvoch zvolenských gólov a dvoch asistencií: „Potešili ma moje štyri body v zápase, no je to zásluha celej našej päťky, že výsledok je 7:1. Zápas bol z našej strany výborný. Michalovce však hrali dobrý hokej v prvých dvoch tretinách. V tretej nám tam padli góly a už to potom išlo. Na tento duel teraz musíme už zabudnúť. Spokojní budeme, až keď vyhráme v nedeľu v Poprade."

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.