Jakub Forgács Hokej

Zvolenskí hokejisti ovládli popradský ľad. Spod Tatier si vezú tri body

Hokejisti HKM v poslednom zápase otočili výsledok s Liptákmi. V nedeľu vycestovali na ľad popradských kamzíkov.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí hokejisti ovládli popradský ľad. Spod Tatier si vezú tri body
4

Úvodné minúty zápasu veľa vzruchu nepriniesli. Ako prví pohrozili hostia. Počas presilovej hry sa v 6. minúte Coffman preštrikoval až pred Ivanova, jeho strelu však zastavila konštrukcia bránky. Na konci 9. minúty si Coffman svoje sólo zopakoval a dal svoj piaty gól v sezóne. Poľahky totiž obišiel brániaceho Štraucha a Ivanov už proti jeho zakončeniu nemal šancu – 0:1. Zvolenčania mali následne viac z hry a domáci sa na ľade iba hľadali. Päť minút pred koncom 1. tretiny prepadol puk cez stredné pásmo až k Matúšovi Paločkovi, ale sám pred Šimkom netrafil odkrytú časť bránky. Osem sekúnd pred prvým odchodom do šatní Popradčania vyrovnali. Na konci peknej kombinačnej akcie Mlynaroviča s Königom bol Andreas Štrauch.

Na začiatku druhej tretiny hrali hostia svoju druhú presilovú hru v zápase. Po individuálnej akcii Steéna sa síce rozvlnila sieť za Ivanovom, ale rozhodcovia gól neuznali. Aktivitou hýril americký legionár vo zvolenských farbách Coffman, ktorý si s Popradčanmi robil, čo chcel. V polovici stretnutia upútali vzájomnou šarvátkou Ježek s Dubňom. Prevahu mal v nej Čech v službách Popradu. V nasledujúcej početnej výhode domácich sa po chvíli nechal vylúčiť hosťujúci Ross a Popradčania hrali takmer minútu a pol presilovku 5:3. V nej však diváci čakali na gól márne. V 38. minúte Coffman opäť zamotal hlavy „kamzíkov“ a z jeho práce ťažil Drgoň, ktorý pred sebou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:2.

Divácky najatraktívnejší hokej hrali tabuľkoví susedia v treťom dejstve, v ktorom sa obe mužstvá predháňali v zahadzovaní gólových šancí. Najprv neplatilo vyrovnanie z hokejky Mlynaroviča pre postavenie v bránkovisku, aby na druhej strane s vypätím všetkých síl nekapituloval pred Coffmanom brankár Popradu Ivanov. Domáci sa pod vplyvom častých vylúčení znovu dostali k početnej výhode o dvoch hráčov. Tentoraz minútovú presilovku hrali o poznanie lepšie, Zvolenčania neinkasovali iba zásluhou obetavej obrany a pozorného Šimka. Lavička hostí si osem a pol minúty pred záverečným klaksónom vzala oddychový čas, aby aspoň na čas prerušila zdrvujúci tlak „kamzíkov“. V 56. minúte napriahol od modrej čiary Ťavoda a vďaka dvojnásobnému teču Zvolenčania viedli o dva góly. V samom závere skúsili Popradčania hru bez brankára, počas ktorej pečatil víťazstvo hostí v šesťbodovom zápase do opustenej brány Viktor Fekiač.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „My sme okrem gólu a tlaku v tretej tretine hrali veľmi zle, hlavne po taktickej stránke. Zlomový moment pre mňa bola prvá presilovka 5 na 3. Tá trvala minútu a 28 sekúnd a zahrali sme ju veľmi zle. Máme v nej nacvičené signály, ale v zápase hráči predvádzajú úplne niečo iné. Z môjho pohľadu je to nedisciplinovanosť. Musia sa s tým vyrovnať, najmä tí, ktorí majú byť lídri. Máme veľa kľúčových hráčov zranených, musíme toto obdobie nejako preklenúť. Čaká nás ťažký týždeň – Detva, ktorá ešte s nikým nevyhrala a Liptovský Mikuláš. Ak sa niečo nezmení, budeme musieť pristúpiť k nejakým opatreniam.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Dnešný zápas dvoch susedov v tabuľke bol dôležitý z hľadiska postavenia. Základ nášho úspechu bol v dvoch rovinách. Dostali sme gól osem sekúnd pred odchodom do šatne, napriek tomu naša hra mala opodstatnenie a neodtrhli sme sa od taktiky. Druhým aspektom, ktorý hodnotím vysoko pozitívne, bol, že sme ubránili dve dlhé presilovky 5 na 3. Záver bol síce v réžii Popradu, ale sme ho ustáli.“

HK Poprad – HKM Zvolen 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

• Góly: 20. Štrauch (König, Mlynarovič) – 9. Coffman (Obdržálek), 38. Drgoň (Coffman), 56. Ťavoda (Fekiač), 60. Fekiač (Šišovský)
  • Rozhodovali: J. Konc, Stano – Jobbágy, Korba
  • Vylúčení: 5:8
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 1193 divákov.
  • Poprad: Ivanov – Fabian, Jáchym, Davydov, König, McDowell, Šterbák, Zadražil – Lichanec, Heizer, Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Martančík, Paločko ml., Paločko – Ježek, Vartovník, Olejník.
  • Zvolen: Šimko – Drgoň, Ross, Hraško, Wharton, Ťavoda, Bokroš, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Matis – Kelemen, L. Jurík, Török – Dubeň, V. Fekiač, Ďaloga.